Сума кредиту:
Строк кредиту:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації.

Попередні умови кредитування
Повернути до (період 1)
Тіло кредиту, грн
Відсотки по кредиту (період 1), грн
Сума до повернення (період 1), грн
Середня відсоткова ставка в день (период 1 и 2), %
Графік платежів
Реальна річна відсоткова ставка, % річних
Загальна вартість кредиту за розрахунковий період
Деталі
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації.

Кредит у спадок: чи потрібно сплачувати борги?

Коли ми чуємо словосполучення «отримання спадщини», то у більшості випадків уявляємо собі цінне майно: квартиру, будинок, фамільні прикраси, земельний пай, частку у компанії або значну грошову суму. Але як бути, якщо вам лишився несплачений кредит у спадок? Спадкодавець міг позичити гроші у знайомого, затопити сусідів знизу й не розрахуватися з ними або оформити іпотеку. Як вчинити, якщо у спадщину вам лишили чужі непогашені зобов’язання? Хто і як повинен їх сплачувати?

Як не отримати борги у спадок?

Українське законодавство працює суворо: спадкоємець отримує не тільки майно, а й зобов’язання. На цей факт не впливає мета отримання позичених коштів й те, куди їх було витрачено. Родичам необхідно визначитися – чи варто боротися за цей спадок. Чудово, коли спадкоємець знає все про фінансові питання покійного, та повідомлений про непогашені зобов’язання. Тоді він зможе проаналізувати суму заборгованостей та вартість майна. Якщо у результаті ви винні кредиторам незначну суму, можна взяти на себе борги, докласти зусиль для їх зменшення та погасити.

Кредит у спадок: чи потрібно сплачувати борги?

Як не платити спадкові борги:

  1. Відмова від спадщини. Громадянин, який є претендентом на спадок, може запитати інформацію про займ, стан рахунку та отримати копію банківського договору. Кредитна організація зобов’язана надати письмову відповідь правонаступникові, інакше у ході судових розглядів її дії будуть визнані неправомірними. Якщо у вас немає доступу до документації покійного, але є підозра, що були накопичені величезні борги, краще відмовитися від такого “подарунка”.
  2. Страховий випадок. Перекрити борги можна страховим платежем. Чимало банків пропонують оформити страховий поліс, що гарантує виплату у разі смерті позичальника. Спадкоємцю потрібно звернутися до страхової компанії та сповістити про настання такого випадку.
  3. Позбавити від обов’язків неповнолітнього. Якщо один з батьків вмирає, кредитні борги у спадок не можуть бути передані на неповнолітніх дітей. Обов’язки по виплатах займів бере на себе інший родич, але суд не має права позбавити дитину житла та не стягує з неї борги.
  4. Не поспішайте з оплатою. Якщо кредитор подав на вас до суду для стягнення заборгованостей, проконсультуйтеся з юристом, щоб визначити, чи не пропущені строки для судового розгляду. На момент пред’явлення претензії борг може бути вже недійсний. Можливо, була неправильно проведена оцінка майна та претензії перевищують вартість спадщини.

Пам’ятайте, що не варто здіймати галас та негайно бігти повертати всі займи. Цілком ймовірно, що до вступу вами у права спадкування можуть з’явитися нові претенденти, які тільки й чекають того, що всі зобов’язання будуть кимось сплачені.

Як зменшити борги у спадок?

Заборгованість, у тому числі й за кредитними договорами, є частиною спадщини та передається спадкоємцям. Не можна брати на себе частково права та позбутися обов’язків, як і неможливо вступити у володіння тільки частиною спадщини без боргів. Якщо ви відмовилися від отриманої частки, можна не мізкувати над питанням «Чи переходять борги у спадок?», оскільки кредитор більше не має права вас турбувати.

Кредит у спадок: чи потрібно сплачувати борги?

Як бути, якщо ви вирішили взяти кредит у спадок? Слід звернутися до кваліфікованого юриста, надати договір та обговорити подальший план дій. Не зайвим буде звернутися до кредитної організації, де був оформлений займ. Ви повинні розуміти, що відсотки по заборгованості будуть збільшуватися з моменту останнього внесеного платежу. Чим раніше ви почнете спілкування з кредитором, тим вище ймовірність мінімізувати отриманий борг.

Якщо сума боргів перевищує номінальну вартість отриманого майна – чи вигідно це? Варто витратити гроші на послуги юриста та нотаріуса у тому випадку, якщо вартість спадщини значно перевищує суму заборгованості. Як можна сплатити послуги фахівців до отримання спадщини? Кредит онлайн дає можливість оформити до 15 000 гривень на термін до 30 днів.

Тепер ви знаєте, чи переходять борги по кредитах у спадок. І тільки вам вирішувати – приймати їх чи ні.

773 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит