Розмір стипендії в Україні в 2021 році
- Розмір стипендії для навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації
- Розміри стипендій для студентів технікумів, коледжів, ліцеїв (1-2 рівень акредитації)
- Стипендія у професійних технічних училищах (ПТУ)
- Стипендії в Україні в 2021 році
- Порядок призначення і виплати стипендій в Україні
- Підвищення стипендії в Україні
- Іменна стипендія
- Спортивні стипендії
- Порівняння стипендій в Україні та Європі
- Порівняння стипендій з 2018 і 2019 роком
- Чи можна отримувати стипендію і офіційно працювати в Україні
- Чи платять стипендію влітку
Громадяни нашої країни, які освоюють професію на очній формі навчання мають можливість отримувати фінансову винагороду — стипендію. Влада країни на щомісячній основі забезпечує нею студентів, які досягли успіхів у навчанні. Виплачується вона у гривні і як у ВНЗ, так і в середніх навчальних закладах.
Розмір стипендії в Україні піддавався збільшенню ще 2 роки тому. Держбюджетом у січні 2021 передбачено підвищення прожиткового мінімуму, але питання стипендії воно не торкнулося.
За словами заступника Міністра фінансів, потрібно заохочувати стипендією виключно тих, хто максимально докладає зусиль до навчання. Саме тому у 2021 її отримуватимуть лише 15% студентів, держдотації ВНЗ будуть скорочені на цілих 20%. Середня стипендія в Україні 1 000 грн.
Розмір стипендії для навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації
Стипендія аспіранта в Україні, а також бакалавра становить 1 300 грн. Тим же, хто заслужив підвищення — підвищену стипендію, належить 1 600 грн/місяць.
Розміри стипендій для студентів технікумів, коледжів, ліцеїв (1-2 рівень акредитації)
Такі виплати у коледжах, технікумах, академіях складають 980 грн. Якщо ж вона підвищена, то 1 250 грн.
Стипендія у професійних технічних училищах (ПТУ)
Якщо ж ми говоримо про професійні технічні училища, то ця сума становить 490 грн. Підвищеної немає.
Стипендії в Україні в 2021 році
Такі виплати плануються на щорічній основі і реалізуються на законодавчій основі. У 2021 році підвищенням стипендіальних виплат не передбачається — цифри залишаються колишніми.
Які види стипендій виплачуються в Україні
Існує свій рейтинг з трьох видів: соціальна; академічна; президентська. Остання оплачується більше, ніж інші.
Академічна стипендія
Належить студентам, які отримують високі бали під час здачі іспитів за семестр. Її особливість полягає у тому, що нарахування відбувається тільки у результаті успішного складання сесії і протягом півроку. Стипендію можна втратити, якщо отримувати низькі оцінки. Буває двох видів:
- звичайна;
- підвищена.
Першу отримують ті, хто здав атестацію з балом 4 або ж вище. Що ж стосується другої, то вона призначається тільки за високих досягнень під час навчання. На неї розраховують ті, хто склав атестацію на “відмінно”, а також ті, хто є активним студентом, веде творчу і наукову роботу.
Соціальна стипендія
Отримати подібну стипендію в Україні можуть люди:
- без батьків та опікунів;
- з малозабезпечених сімей;
- інваліди;
- діти із сімей, де є ветерани війни.
На отримання такої стипендії не впливає те, як студент склав сесію. Підставами для неї є певні закони і постанови, які стосуються госпільг та гарантій. Для її отримання необхідно зібрати пакет певних документів.
Президентська стипендія
Призначена тим студентам, які здобули перемогу у Всеукраїнських конкурсах або ж олімпіадах. Розмір президентської стипендії в Україні залежить від ступеня заходу, у якому дитина здобув перемогу.
Порядок призначення і виплати стипендій в Україні
Виплата відбувається за допомогою коштів із комунального та державного бюджетів.
Належить вона наступним особам:
- у професійно-технічних навчальних закладах, які проходять навчання на денній формі;
- в інститутах денної форми;
- слухачам, які займаються у відділеннях підготовки консерваторій або ж акторського спрямування;
- курсантам ВНЗ морського, річкового транспорту, а також цивільної авіації на денній формі;
- учням училищ фізичної культури 1 і 2 курсів;
- учням 8-11 класів середніх худшкол або ж окремих музичних шкіл-інтернатів;
- учням вищих військових навчальних закладів;
- клінічним ординаторам.
Мінімальна стипендія в Україні 490 грн/місяць — учням профучилища.
Підвищення стипендії в Україні
Якщо взяти за приклад 2015 рік, то реалії у галузі освіти були наступними. Звичайна стипендія у вищому навчальному закладі була 825 гривень, а у 2016 році вона стала складати 830 гривень. Підвищена у 2015 році складала 925 гривень і 930 гривень у 2016.
У коледжах та технікумах у 2015 році розмір звичайної 665 гривень, а у 2016 — 670 гривень. Підвищена — 735 гривень і 740 гривень у 2016 році.
Розмір звичайної в профучилищах виріс з 355 гривень за успішність за 2015 рік, до 360 гривень за 2016 рік.
Виплати по стипендії за 2019 рік:
- ВНЗ. Звичайна стипендія посилання – 1 100 гривень, підвищена посилання – 1 600 гривень;
- коледжі та технікуми. Звичайна стипендія – 830 гривень, підвищена – 1 000 гривень;
- профучилище. Звичайна стипендія – 415 гривень.
Виплати по стипендії за 2021 рік:
- ВНЗ. Звичайна стипендія посилання – 1 300 гривень, підвищена – 1 660 гривень;
- коледжі та технікуми. Звичайна стипендія – 980 гривень, підвищена – 1 250 гривень;
- профучилище. Звичайна – 490 гривень.
Іменна стипендія
Чим же вона відрізняється від соціальної або ж академічної? Все просто. Розмір такої винагороди, нарахування і час виплати визначає її засновник. Це може бути якась організація — комерційна або ж державна, фізична особа або ж фонд.
Розмір іменних і академічних стипендій Кабінету Міністрів України однаковий:
- 1 180 грн, якщо учень здобуває освіту в одному з професійно-технічних навчальних закладів.
- 1 900 для I-II рівня акредитації;
- 2 800 для III-IV рівня акредитації.
Спортивні стипендії
За словами Міністра Молоді та спорту, стипендії, призначені спортсменам, будуть збільшуватися відповідно до прожиткового мінімуму для працездатних громадян України.
На сьогоднішній день, переможець Олімпіади має своєму розпорядженні стипендією, сума якої 15 000 грн, а чемпіону світу — 12 000 грн. Завдяки проекту Указу ці суми збільшаться до 16 і 13 прожиткових мінімумів.
Якщо ж ми говоримо про чемпіонів Європи, то їхня стипендія становитиме 9 прожиткових мінімумів. За отримання другого і третього місця, відповідно, 8 і 7 прожиткових мінімумів.
Порівняння стипендій в Україні та Європі
Територія | Сума стипендії |
Українська | від 490 грн і до 1 660 грн |
Польська | соцстипендія — 600 злотих;
за успіхи за успішність — 900 злотих. |
Чеська | від 600 до 700 чеських крон |
Німецька | 850 євро — середня |
Порівняння стипендій з 2018 і 2019 роком
2018 і 2019 освітній сфері запам’яталися тим, що державним бюджетом не передбачалася зміна суми стипендій.
Що у тому, що у тому році стипендія у навчальних закладах була наступною:
- ВНЗ. Звичайна стипендія — 1 100 гривень, підвищена —1 600 гривень;
- коледжі та технікуми. Звичайна стипендія — 830 гривень, підвищена — 1 000 гривень;
- профучилище. Звичайна стипендія — 415 гривень.
Чи можна отримувати стипендію і офіційно працювати в Україні
Якщо ж студент обирає такий варіант і це може бути робота, як за фахом і предметів, що вивчаються у навчальному закладі, так і ні, то він повинен розуміти, що його заробітну плату очікує оподаткування ПДФО. Утримання з неї, в такому випадку, буде відбуватися на загальній основі — у такому ж порядку, як і з іншими працівниками підприємства.
Варто враховувати одну особливість у такій ситуації: податкова соціальна пільга. Якщо такому студенту належить виплата стипендії за рахунок держбюджету, то у такому випадку його роботодавець не може використовувати НЛС із заробітної плати такого співробітника. Адже, платник податків має разом з прибутком під час звітного податкового місяця стипендію, а вона, у свою чергу, стягується з бюджету.
Чи платять стипендію влітку
Рішення з виплати студентської стипендії влітку навчальні заклади приймають кожен по-своєму. В основному ж, якщо людина склала сесію на відмінно, то відповідні йому гроші за місяці, що залишилися літа, він отримає відразу ж у першому місяці. Тоді виходить, що студенти мають стипендію протягом усіх навчальних чвертей. Також існує варіант нарахування стипендії за літній період вже восени. Розмір такої стипендії залишається нинішнім.
Студенти повинні мати все необхідне, не дивлячись на те, що у даний період вони тільки отримують знання для здобуття професії, яка у майбутньому зможе забезпечити їм гідну оплату праці. Нехай не тільки майбутнє буде хорошим для них, а й сьогодення. Якщо терміново знадобилися гроші на щось: подавайте заявку до SOS CREDIT. Ми працюємо без вихідних та перерви. Без поручителів та застави — знадобиться лише паспорт та ІПН. Відриватися від навчання не знадобиться, адже ми працюємо через інтернет. Нехай роки студентства запам’ятаються вам тільки хорошими моментами, а SOS CREDT надасть для цього фінансову допомогу!
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
|