ЯК ДІЗНАТИСЯ СВОЮ КРЕДИТНУ ІСТОРІЮ?
Кредитна історія – один з найважливіших факторів, який впливає на отримання кредиту онлайн або в банку. Більшість сервісів мікрокредитування перевіряють інформацію про позичальника в БКІ (Бюро Кредитних Історій), компанія SOS CREDIT входить в їх число.
БКІ – це компанія, яка зберігає всю інформацію про вашу кредитну діяльність. Тут враховується кожен кредит, який ви брали за останні 7-10 років. Крім цього, позичальникові знадобиться інформація про те, наскільки ви благонадійний клієнт. Варто тільки перевірити, чи вчасно погашені попередні кредити, чи є позики в інших банках або МФО (мікрофінансових організаціях), або, можливо, прострочена заборгованість за ними. Важлива інформація – загальна сума боргу, якщо кредитів кілька.
апитуючи вашу кредитну історію, майбутній кредитор знає про вас все. Саме тому багато позичальників цікавляться, як дізнатися свою кредитну історію заздалегідь і чи можна її виправити?
Як дізнатися свою кредитну історію?
Щоб мати фінансові дані заздалегідь, рекомендуємо наступні варіанти:
- Подати заяву на кредитний звіт в БКІ. Кожен громадянин України має право дізнатися кредитну історію один раз на рік безкоштовно. Для цього необхідно написати заяву і відправити її за адресою м.Київ, вул.Грушевського, 1-д. У заяві обов’язково вкажіть наступну інформацію: ім’я, прізвище, ІПН, паспортні дані, адресу проживання. Протягом двох днів після отримання заяви, вам буде відправлено рекомендований лист із запитуваною інформацією.
- Отримати інформацію онлайн. Зайдіть на сайт БКІ. Зверніть увагу на вікно Вхід, яке розташоване праворуч. Вкажіть номер телефону і дату народження. Підтвердіть вхід на сайт за допомогою коду з смс. Комбінація з цифр прийде протягом хвилини на вказаний номер телефону. Ознайомтеся з правилами надання інформаційних послуг і поставте галочку, якщо згодні з ними. Тепер ви можете дізнатися свою кредитну історію. Вартість послуги становить 50 гривень.
- Завантажити спеціальний додаток “Кредитна історія” на Android або iOs. Додаток відкриває доступ до кредитного звіту і рейтингу позичальника. Незаперечний плюс у тому, що про кожну зміну ви будете сповіщені за допомогою пуш-повідомлень. Також через додаток можна зв’язатися з фахівцем БКІ та отримати відповідь на своє питання напряму.
Як змінити кредитну історію?
У разі, якщо вам відмовляють у кредиті онлайн або в банківській установі через погану репутацію, зробіть наступне:
- Погасіть заборгованості по кредитах, якщо вони існують. Зверніть увагу, що через несумлінне ставлення до фінансових зобов’язань ви можете втратити можливість отримувати позики.
- Перевірте інформацію про закриття кредиту в БКІ. Трапляється, що позичальник уже погасив кредит, але інформація про це в Бюро Кредитних Історій ще не оновилася.
- Взяти кредит і сплатити його без прострочень. Ваше завдання – продемонструвати банкам і мікрофінансовим організаціям, що попередні труднощі з оплатою мали тимчасовий характер. Однак не варто використовувати цей варіант в якості основного. Більшість систем обробки даних запросто розпізнають махінації. В такому випадку вам відмовлять у видачі кредиту.
Тепер ви в курсі, як дізнатися свою кредитну історію і змінити її. І пам’ятайте, якщо ви берете кредит онлайн, ставитеся до цього серйозно, адже може постраждати найцінніше – ваша репутація.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:
•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі; •те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту; •те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ; •те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін; •можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації; •те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати; • те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору. Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні процентні ставки (від 0,01%) за даними періодами діють до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів за визначений період в останній день періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти за попередній та/або цей період за базовою процентною ставкою (2,5%) та споживач повинен буде сплатити проценти за базовою процентною ставкою/ставками, також наступний період буде нараховуватись за базовою процентною ставкою, що визначена в договорі.Якщо споживач погасить проценти за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих акційних процентів перейде на наступний період за акційною процентною ставкою, але з урахування положень визначених вище. |