Сума кредиту:
Строк платежу:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації та підтвердження Клієнтом суми та строку кредиту при поданні заявки!

 

 
Сума до повернення (період 1), грн
 

Сума до повернення (період 1), грн
 

Сума до повернення за другий платіж складається з: - щоденні проценти - щоденна комісія - тіло

 

Это расходы потребителя, связанные с получением, обслуживанием и возвратом кредита. Комиссии и другие обязательные платежи за сопроводительные услуги не начисляются.

 

 

Деталі кредиту
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації тут

4 фінансових звички бабусь та дідусів, що актуальні й нині

  1. Відчувати різницю між «хочу» та «потребую»
  2. Купувати сезонне
  3. Не лише купувати, а й робити щось самому
  4. Зберігати гроші саме вдома
  5. Висновок

Кожен у житті задається питанням, чи грамотно та раціонально він розпоряджається своїми грошима. Комусь вдається накопичувати, маючи досить скромний дохід та досягати матеріальних цілей — нехай і поступово, у когось зарплати вистачає лише на тиждень. 

Наші бабусі та дідусі, здебільшого, жили скромно, адже їхні молоді роки припали на надскладні часи. У цей час вони переживали дефіцит та відсутність вибору як такого, бідність, поціновування більше якості та довговічності, ніж тимчасових навіювань у суспільстві.  Проте попри це їм вдавалося забезпечувати свою родину, де була також дитина — часто навіть кілька. Вони давали їй належну освіту та всіляко намагалися допомогти у житті. Ба навіть їхні онуки також відчували неабияке піклування від них. 

Сьогодення технологічне і розвиток відбувається із шаленою швидкістю, проте фінансова грамотність важлива незалежно від часу. Наші бабусі та дідусі мали бути дисциплінованими у питанні грошей, практичними, вміти заощаджувати, думати не лише про сьогодні, а й на майбутнє. Нам — нащадкам, дійсно є чому у них повчитися, адже змінюватися можуть багато речей, але грамотне поовдження із грошима було, є й буде актуальним завжди. 

На своїй сторінці в Instagram ми розповіли про 4 важливих фінансових звички. Маємо бонус у вигляді ще 4-х додаткових, які варто взяти до уваги. 

№1. Відчувати різницю між «хочу» та «потребую»

Звичайно, бабусі та дідусі знали що таке «мода» і певні тенденції тоді також існували. 

  • У 1950-1960-х роках модними були сукні із мереживними комірцями та пишними спідницями, туфлі на підборах та сумки із різним дизайном. Голови жінок прикрашали косинки та повязки. Чоловіки ж одягалися переважно у темні костюми та капелюхи, що було натяком на консервативність та практичність. 
  • У 1970-тих роках стався справжній бум на джинси. Вони стали певним символом свободи та самовираження. Проте дістати їм було вкрай складно: через перекупів або ж необхідно було шити самим. Також серед жінок та чоловіків набули популярності штани-кльош. Чоловіків можна було побачити у замшевих піджаках, а жінок — у сукнях із принтом квіток. 
  • 1980-ті роки були проявом яскравості, спорту та закордонної моди. У кольорах переважав неон та яскравий принт. Спортивні костюми із плащової тканини користувалися особливою популярністю. Джинсовими були не лише штани, а й куртки та комбінезони. У жіночому гардеробі переважали сукні із пишними рукавами та збільшеними плечима для пишності образу.  
  • У 1990-ті роки стали доступними секонд-хенди. Тобто, люди мали змогу придбати речі із Європи. Вибору стало більше. У моді крім джинсів були лосини, костюми-двійки, штучна шкіра та кросівки.

Некоректно з нашого боку стверджувати, що всі люди того часу поводилися однаково, проте значна частина наших бабусь і дідусів дійсно мала тверезий і раціональний підхід до споживання. Річ тоді не мала припадати на полиці — вона приносила користь. Вони менше піддавалися імпульсивним покупкам, бо навчилися чітко відокремлювати потреби від бажань. І хоча не всі були ідеально фінансово свідомими, підхід до покупок був раціональним. 

Бабуся з квітами

№2. Купувати сезонне

Фрукти та овочі у сезон, коли їх вдосталь і вони не коштують за завищеною ціною. Наприклад, полуниця. Її сезон розпочинається у кінці травня — на початку червня. Базово він триває до місяця. У червні вона соковитіша та коштуватиме точно не так, аби це було взимку. Та й користі від неї буде в рази більше. Також наші бабусі та дідусі не нехтували консервацією, тому мали вдома компоти, аджику, мариновані помідори, огірки. Гриби та яблука сушили, а зелень, ягоди заморожували. 

  • Червень — сезон полуниці, кабачків, молодої картоплі.
  • Липень — огірки, помідори, абрикоси, персики.
  • Серпень — дині, кавуни, яблука, кукурудза.

Те саме стосувалося й взуття та одягу. Краще купувати у розпалі сезону, коли на них вже немає такого ажіотажу. Або ж під кінець сезону, коли чинні колекції розпродаються. 

Важливо було ще й мати прозапас. Це не про скуповування всього і якомога більше, а про обачність. У випадку зростання цін, що є, на жаль, невід’ємною частиною життя ви точно собі подякуєте за це обачливе рішення. 

№3. Не лише купувати, а й робити щось самому

У пункті 2 ми згадували про заготовки на зиму у вигляді консервування овочів, сушіння. Також можна пекти хліб самостійно, варити варення, виготовляти домашній сир. 

У чому вигода:

  • Ціна у магазині залежить не лише від самої продукції, а ще й від логістики, оренди приміщення для продажу, зарплати працівникам тощо. 
  • Магазинна продукція часто містить надлишок хімії, у той час як склад приготованої ви знаєте. 

Навіть мешкаючи у квартирі, а не у приватному будинку можна мати певні овочі — ту ж саму полуницю, а ще зелень — кріп, петрушку, базилік, вирощуючи на підвіконні. Для цього не знадобиться велика площа. Додаткова вигода: ви отримуватимете емоційне задоволення від створеного власноруч. 

Робити щось самому — не зовсім про повернення у минуле. Це конструктивний баланс. Часто трапляється, коли домашні заготовки допомагають зекономити час, гроші та нерви. 

Бабуся та дідусь із онуками за столом

№4. Зберігати гроші саме вдома

За часів молодості наших бабусь та дідусів банківська система не була такою розвиненою. Вони не мали карток, зарплату отримували на руки. Проте у них була відкладена певна сума у захищеному місці: книжках, банках, коробках чи під матрацом.

Зараз все докорінно змінилося. Проте наявність готівки лишається актуальною під час:

  • блекаутів;
  • технічних збоїв у банку;
  • кібератак;
  • незначних покупок чи оплати послуг, де не вдається розрахуватися карткою.

Готівка дозволяє продовжувати звичне життя: купувати продукти, воду, пальне чи ліки, розраховуватися за надання послуг. Мати резерв готівки — частина фінансової безпеки сьогодення.

Висновок:

Фінансові звички наших бабусь та дідусів — це не про те, аби просто економити та жити минулим. Вони про обачливість, практичність, поміркованість. Бабусі та дідусі розпоряджалися грошима так не з примхи, а бо їх навчило життя із необхідністю мислити наперед. Ці звички лишаються актуальними й сьогодні, допомагаючи мати фінансову подушку, не витрачати зайвого й впевненіше почуватися фінансово за будь-яких обставинах.

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.

Додаток 1

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.

Додаток 2

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:

•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;

•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;

•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;

•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;

•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;

•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;

• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні умови (проценти та комісії від 0,01%)за даними періодами діють за кожен день до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів та/або комісій за визначений в останній день останнього періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти та/або комісії за кожен день за попередній та/або цей період за базовими умовами (1%) та споживач повинен буде сплатити проценти та/або комісії за кожен день за базовими умовами договору, також наступний період буде нараховуватись за базовими умовами, що визначена в договорі. Якщо
споживач погасить проценти та комісії за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих Акційних умов (процентів та комісій Договору за кожен день перейде на наступний період за Акційними умовами, але з урахування положень визначених вище.

У допущення споживачем невиконання або неналежного виконання зобов’язань згідно договору, можливі наступні наслідки для споживача: зміна кредитної історії споживача, прострочення виконання грошового зобов’язання, взаємодія кредитодавця з позичальником в межах укладеного договору Кредиту, відступлення права грошової вимоги за договором на користь третіх осіб та інші наслідки, що можуть виникнути відповідно до чинного законодавства України та укладеного договору. У разі невиконання/прострочення виконання споживачем грошового зобов’язання за договором Кредиту, позичальнику на простроченому суму Кредиту за кожен день прострочення нараховуються проценти у розмірі, визначеному Сторонами в Договорі. У випадку невиконання позичальником умов для застосування акційної процентної ставки, користування позикою для нього стає доступним виключно на стандартних умовах — за базовою процентною ставкою. У випадку прострочення споживачем повернення Кредиту, споживач на вимогу кредитодавця зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. Також кредитодавець має право нарахувати штраф в розмірі 50% від тіла Кредиту але не більше ніж половина суми, одержаної споживачем за договором (для договорів загальний розмір кредиту за яким перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати на дату укладення Договору) або в розмірі 200% від тіла Кредиту але не більше подвійної суми, одержаної споживачем за договором (для договорів загальний розмір кредиту за яким не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати), нарахування штрафу є правом, а не обов’язком кредитодавця. ТОВ «СОС КРЕДИТ», як кредитодавець, має право звернутися до суду з позовом до споживача з метою примусового стягнення заборгованості.

 

18 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит