9 важливих факторів, що перешкоджають мати більший заробіток
- №1. Відсутність чітких фінансових цілей
- №2. Нинішня зарплата покриває базові витрати
- №3. На зміни необхідні сили
- №4. Критика може обмежувати
- №5. Вміти все неможливо
- №6. Брак ресурсів для поліпшення знань
- №7. Невіра у себе
- №8. Страх перед новим
- №9. Обставини
За даними аналітичного дослідження Gradus Research Company понад 80% громадян нашої країни зазначили, що мають дохід, за допомогою якого їм не вдається забезпечити собі якісне життя. 2% із опитуваних відповіли, що їхнього доходу цілком достатньо. Серед громадян, які брали участь у опитуванні, 11% відповіли, що мають зарплату понад 20000 гривень/місяць. Щомісячно отримують від 10000 гривень до 20000 гривень — 23%.
Звичайно, слід враховувати надважливий фактор того, що повномасштабне вторгнення негативно вплинуло на дохід більшої частини українців. Внутрішньо переміщені громадяни вимушені починати все заново — у тому числі, й пошук роботи. Часті випадки, коли не вдається знайти вакансії із рівнем зарплати, яку людина отримувала раніше. Станом на червень 2023 року понад 50% українців мали дохід у розмірі до 10000 гривень. Ми бажаємо, аби нашим співвітчизникам вдалося якнайшвидше знайти хорошу роботу із достойною зарплатою на новому місці проживання.
У цій статті ми поговоримо про фактори, що впливають на людину, яка лише мріє мати більший заробіток. Звичайно, лише мріяти мало. Проте є конкретні фактори, що перешкоджають людині досягти бажаного матеріального благополуччя. Докладніше про 9 важливих та поширених серед них.
№1. Відсутність чітких фінансових цілей
Людина може хотіти збільшення доходу та бачити зарахування великої суми на банківську картку щомісячно, але вона не знає, що з нею робитиме. Поки людина чітко не встановить, для чого їй гроші, що у майбутньому завдяки ним можна отримати для задоволення своїх потреб, то це зупинятиме її у подальших кроках.
Слід виділити на це час, щоб записати у блокноті або додатку свої цілі. Це може бути придбання житла, авто, поповнення у родині і тд. Наприклад, якщо це автомобіль — вказати який саме. Навіть якщо це загальне покращення умов життя, їх також треба чітко вказати — що саме хочеться покращити. Якщо виконати ремонт житла та мати фінансову змогу його підтримувати завжди — що конкретно хочеться удосконалити.
Якщо людина має план та чітко розуміє, для чого їй потрібно більше грошей, то так вона швидше зважиться на зміни. Абстрактність у такому випадку не працює.
№2. Нинішня зарплата покриває базові витрати
Людина потребує бути забезпеченою у їжі, одязі, оплаті комунальних послуг, цікавому та корисному дозвіллі, можливості оплатити лікування. Якщо чинна зарплата покриває ці базові потреби, то людина знаходиться у певній зоні комфорту. Якщо ці потреби не збільшуються, то й готовність змінювати щось — також.
Важливо виходити із зони комфорту та прагнути більшого, адже воно стимулює до підкорення нових кар’єрних вершин, а також розкриття прихованого потенціалу, який є у кожного. Придивіться до того, що мають оточуючі, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу — у більшості випадків з’являється бажання покращити своє життя навіть, якщо всього вистачає, здавалося б. Тим паче, у майбутньому може трапитися все, тому добре мати змогу не лише забезпечити базові потреби, а ще й мати змогу відкладати гроші.
№3. На зміни необхідні сили
Вихід із зони комфорту та збільшення зарплати передбачає, що людині знадобиться вміти більше або ж працювати над більшими обсягами завдань. Якщо вона відчуває себе погано фізично, ментально або ж все разом, то втілити це у життя буде вкрай складно. У такому випадку слід звернутися до спеціаліста, аби покращити своє здоров’я та із новими силами взятися за кар’єрне зростання, що вимагає чималого ресурсу.
№4. Критика може обмежувати
Колеги, друзі, а часом і рідні можуть не підтримувати нас у рішеннях та критикувати. Це неприємно, але можливо, і треба бути до цього готовим. Якщо критика людину зачіпає, то це стане приводом для сумнівів, що не дадуть змоги рухатися кар’єрною драбиною. Думки про те, що скажуть інші мають здатність впливати на наші вчинки. Добре, коли критика аргументована і вона має сенс, тоді можна дослухатися до неї та зважати під час прийняття рішень. Якщо ж це заздрість або оточуючі не розуміють, чого людина дійсно може досягти, дарма переживають, то слід подякувати, але рухатися у вибранимому напрямку.
Поки хтось сумнівається, то інший не зважає, робить і отримує більше. Не спробувавши, не доклавши зусиль, не поборовши страхи та думку інших, не дізнатися — чи вийде. Уявімо, що працівник може обійняти вакантну посаду заступника свого керівника. У нього вистачає знань та вмінь, але хтось із оточення каже, що у цього працівника немає жодного шансу, збиваючи його із пантелику. Людина піддається критиці, боїться показати свої справжні вміння і посада дістається колезі, який не побоявся піти наперекір думці інших та заявити про себе. От тоді дійсно неприємно і чекати подібної можливості доведеться довго.
№5. Вміти все неможливо
Отримувати більше можна у випадку володіння розширеними знаннями та вміннями. Для цього слід регулярно навчатися новому. Це можуть бути курси підвищення кваліфікації, моніторинг нововведень за фаховим спрямуванням або ж людина опановує більш прибуткову професію на її думку. У сучасному світі інформація змінюється щоденно. Актуальне вчора, сьогодні вже таким може і не бути. Розвиваються всі напрямки діяльності і добре, коли працівник із ними на одній хвилі.
Опанувати лише певний рівень фахової компетентності та вважати, що цього достатньо назавжди — оманливо. Конкуренція на ринку праці підвищується. Можна бути досвідченим працівником, але якщо не вникати у нововведення, не прокачувати свої знання, то одного досвіду буде замало і такі знання роботодавець не зможе оцінити вищою зарплатою.
№6. Брак ресурсів для поліпшення знань
Перш за все, дороговартісні курси не означають реально якісні та корисні знання. Звертайте увагу не лише на курси від медійних особистостей. Блогери, актори та інші відомі люди можуть в силу своєї впізнаваності завищувати цінник на послуги. Знайдіть час на те, аби погуглити та поцікавитися, хто ще із менш відомих особистостей пропонує свої послуги. Це можуть бути реально хороші спеціалісти, які знаходяться на старті просування власних курсів, тому й цінник у них доступніший.
Пам’ятайте про те, що у мережі є достатньо безкоштовної та реально корисної інформації. Є школи та окремі спеціалісти, що надають свої послуги з можливістю оплати частинами — не соромтеся поцікавитися. Існують ще й бартери. Тобто, людина ділиться корисною інформацією та вміннями, якими володіє, а інша зацікавлена у них — ділиться своїми з нею так само.
№7. Невіра у себе
Якщо не вірити у власні сили, порівнювати себе з іншими, занижувати свої досягнення, то вийти на новий рівень доходу досить складно. Цього або не трапиться, або ж доведеться витратити чимало часу, адже людина сумніватиметься у собі на кожному кроці.
У такому разі слід підвищувати самооцінку. Усвідомити, що ніхто не потурбується за наше підвищення, не опановуватиме нові знання і тд. До того ж, помилки робить кожен — навіть досвідчений спеціаліст. Вони також мають сумніви — як і всі, але ризикують і йдуть далі, адже розуміють, що це важливо. Згадайте, скільки всього вже пройдено та досягнуто у житті, скільки разів ви думали, що не зможете, але змогли — це дуже цінно. І хтось може захоплюватися вами — тим, який ви крутий спеціаліст, як і ви кимось, у свою чергу, а ви навіть про це не здогадуєтеся.
№8. Страх перед новим
Підвищення зарплати передбачає збільшення відповідальності. Великі гроші є також великою відповідальністю. Слід бути готовим до цього, адже у протилежному випадку людина знаходитиме причини, чому не слід рухатися далі.
Також можна нервувати перед новими обов’язками, які доведеться тепер виконувати. А якщо не вдасться? По-перше, потрібно спробувати. По-друге, час є важливим. Певні зобов’язання знадобиться дослідити ретельніше, докласти зусиль, але слід розуміти, що їх опанування передбачає вищу зарплату та більші можливості. По-третє, навіть найліпші спеціалісти свого часу навчалися і їм так само не все вдавалося відразу.
№9. Обставини
Нинішня ситуація в країні значним чином вплинула на вибір громадян і це цілком зрозуміло. Хтось втратив роботу і мав займатися пошуками знову, комусь зарплату було скорочено, хтось — не наважується на зміну роботи, адже економічний стан нестабільний. Розуміємо, це цілком природний страх та сумніви, що краще триматися тієї компанії чи тієї посади, яка є зараз.
Важливо тверезо оцінювати ситуацію, дати собі час. Проте й пам’ятати, що варто спробувати. Не слід обговорювати з керівництвом підвищення у контексті того, що у разі незадоволення ваших прохань, ви звільнитеся. Підготуйте презентацію або занотуйте для керівництва досягнення, яких ви набули цього року. Якщо працівник сумлінно виконував свої обов’язки та був ініціативним, то вірогідніше за все, що підвищення зарплати буде погоджено.
Бажаємо досягати своїх фінансових цілей і пам’ятайте, що віра у себе є дуже важливою. Нехай вам все вдасться.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
|