Сума кредиту:
Строк кредиту:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації та підтвердження Клієнтом суми та строку кредиту при поданні заявки!

Попередні умови кредитування
Повернути до
Тіло кредиту, грн
Відсотки по кредиту (період 1), грн
Сума до повернення (період 1), грн
Середня відсоткова ставка в день (период 1 и 2), %
Загальні витрати по кредиту
 

Це витрати споживача, пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту, включаючи проценти по кредиту. Комісії та інші обов’язкові платежі за супровідні послуги не нараховуються.

Графік платежів
Реальна річна відсоткова ставка, % річних
Загальна вартість кредиту за розрахунковий період

Загальна вартість кредиту за розрахунковий період – ця сума включає тіло кредиту та нараховані відсотки за 1 та 2 період користування кредитом.

Деталі
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації тут

Аліменти на дитину в Україні в 2021 році

 1. Як розраховуються аліменти на дитину
 2. Які види аліментів на дитину бувають
 3. До якого віку сплачуються аліменти
 4. З якого моменту нараховуються аліменти
 5. Скільки зараз платять аліменти
 6. Чи можна збільшити аліменти на дитину
 7. Аліменти на дружину і дитину до 3 років
 8. Терміни виплати аліментів на дитину
 9. Як отримати аліменти на дитину
 10. Документи для подачі аліментів на дитину
 11. Виплата аліментів з непрацюючого
 12. Чи може батько подати на аліменти на дитину
 13. Чи можна аліменти перераховувати на рахунок дитини

Питання аліментів завжди стояло гостро у нашій країні.  Прожитковий мінімум має пряме відношення до аліментів. У цьому році за проектом бюджету на нього чекають зміни.  До слова, вони увійшли в силу ще 01.12.2020 і аліменти виросли.

Як розраховуються аліменти на дитину

Законодавство України містить у собі певні фактори, що враховуються судом під час призначення суми аліментів на 1 дитину:

 1. достаток, при якому зараз проживає дитина, здоров’я (наявність інвалідності);
 2. достаток того, хто зобов’язується сплачувати аліменти, його здоров’я (наявність інвалідності), майно, діти від інших шлюбів (зареєстрованих/ незареєстрованих), наявність непрацездатних чоловіка/дружини (законних/незаконних), же батьків, декрет;
 3. і всі інші вагомі чинники.

Розрахувати такі виплати просто: це половина прожиткового мінімуму на дитину.  Таким чином, вже з грудня 2020 року, дітям, які ще не досягли 6-го віку, належить 961 грн/місяць, а дорослішим — 1 198 грн/місяць.

Якщо ж один з таких є, то це вплине на розмір аліментів. Наприклад, дитина, народилася з порушенням зору або слуху — це вже суттєвий аргумент для збільшення виплати аліментів на дитину. За умови наявності у новій сім’ї платника дітей з вадами здоров’я, суд може знизити виплату аліментів.

Які види аліментів на дитину бувають

 1. До моменту настання його повноліття;
 2. через інвалідність — до моменту її зняття або ж назавжди;
 3. через навчання в інституті з 18 і до 23-х років;
 4. через витрат, що відносяться до окремих ситуацій. До таких належать витрати на спортивні захоплення, музичні, лікування його хвороб.

Аліменти на одну дитину

Багато хто задається питанням щодо відсотка аліментів на одну дитину, так ось він становить 50% або ж 100%.

Якщо січневий 50%-відсотковий мінімальний гарантований розмір залишився тим самим із грудня минулого року, то вже з 01.07.2021 року відбудеться збільшення аліментів на дитину:

 1. для дітей, які не досягли 6-річного віку, його сума складе 1 006,50 грн;
 2. для дітей від 6-ти і до 18-ти років, його сума складе 1 255, 00 грн.

З 01.12.2021 також:

 1. для дітей, які не досягли 6-річного віку, його сума складе 1 050,00 грн;
 2. для дітей від 6-ти і до 18-ти років, його сума складе 1 309, 00 грн.

За умови, якщо платник має відповідний прибуток, згідно із рішенням суду він буде змушений виплачувати суму мінімальних аліментів на дитину в 100%-му еквіваленті, згідно прожиткового мінімуму.

Він так само, як 50%-й, не змінився із грудня минулого року на сьогоднішній день:

 1. для дітей, які не досягли 6-річного ,його сума становить 1 921, 00 грн;
 2. для дітей від 6-ти і до 18-ти років, його сума становить 2 395, 00 грн.

З 01.07.2021 його мінімальна гарантована сума стане вище:

 1. для дітей, які не досягли 6-річного віку, його сума становитиме 2 013, 00 грн;
 2.  для дітей від 6-ти і до 18-ти років, його сума складе 2 510, 00 грн

Уже відомі цифри за 01.12.2021:

 1. для дітей, які не досягли 6-річного віку,  його сума складе 2 100, 00 грн;
 2. для дітей від 6-ти і до 18-ти, років його сума складе 2 618, 00 грн

Це норма аліментів на дитину в 2021 році.

Аліменти на дитину в Україні в 2021 році

Аліменти на двох дітей в Україні

Важливим фактором під час встановлення  суми таких виплат є ще й кількість дітей — однаковою вона бути не може. Аліменти на двох дітей відповідно будуть вище.  N-а кількість коштів буде вираховуватися щодо даного чинника:

 1. на одну дитину 1/4 від суми загальних доходів;
 2. якщо дітей двоє, то це вже 1/3 від суми загальних доходів.

Аліменти на трьох дітей і більше

Аліменти на 3 дітей будуть на 17% вище аліменти на 2 дітей і, таким чином, він становить 1/4 від суми загальних доходів.  Якщо ж дітей в сім’ї більше, то тоді він виплачує 50% від суми загальних доходів.  Варто враховувати те, що розмір суми складає до 10 мінімалок, що покладаються законодавством на кожного із спадкоємців.

Аліменти на дитину інваліда

Щоб їх отримати необхідні документи, що свідчать про присутність у нього певної групи інвалідності. Вона буває довічною або на окремий період часу. До неї потрібно мати підтвердження за видатками на лікування і профілактику. Це можуть бути чеки з оплати медикаментів або ж операцій, виписки з медкартки.

Якщо ж не сплачувати аліменти на дітей інвалідів більше 3 місяців, то це тягне за собою виконання громадських робіт, які можуть тривати до 240 годин.  Якщо ж така заборгованість відбувається вдруге протягом року, то тоді максимально вони збільшуються до 360 годин.

Розмір таких аліментів може бути визначений як згідно взаємної угоди, так і судового рішення:

 1. фіксована сума;
 2. якийсь відсоток від доходу того, хто виплачує аліменти;
 3. одноразова виплата;
 4. змішаний метод;
 5. у натуральному значенні.

Аліменти після 18 років

Сімейний Кодекс України передбачає утримання дорослих спадкоємців, якщо дитина:

 1. непрацездатний;
 2. студент. 

Такі правовідносини — не продовження рішення щодо утримання неповнолітніх дітей. У них є свої підстави та період тривалості.
Аліменти на дитину після 18 років і до цього віку схожі сумою стягнення і формою виплати.
Якщо дитина навчається на денному відділенні — очне навчання, то його мати має повне право стягнути аліменти. Це ж поширюється навіть на той випадок, якщо дитина вчиться на контракті або ж на бюджеті — значення немає, вона за законом може розраховувати на фінансову допомогу від батька.

Аліменти на дитину поза шлюбом

Згідно ст.141 СК України: «Мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою». Таким чином, стягнення і нарахування аліментів на дітей поза шлюбом відбувається згідно загальних правил.
Бувають ситуації, коли у графі про батька дитини зазначається інформація записана виключно зі слів матері, тоді подібна спорідненість встановлюється судом (у випадках, коли домовитися не вдається) або ж за допомогою заяви обох сторін.

Що ж стосується утримання матері дитини поза шлюбом, то рівень його розміру встановлюється індивідуально у кожному випадку. Такою може бути як тверда сума, так і певна частина від прибутку батька. Найчастіше, суд проводить розрахунок від аліментів на дитину до 3-х років. Найчастіше, це сума менше 50% виплат на дитину. Вони з часом можуть стати як вище, так і нижче — все залежить від фінансового достатку самого платника.

До якого віку сплачуються аліменти

“До скількох років платять аліменти?” — це один з найчастіше обговорюваних питань між парами, що прийняли рішення розірвати шлюб. Це відбувається до 18 років, але якщо ж дитина продовжує навчання, то тоді до 23 років. Якщо ж у родині більше однієї дитини, то тоді це триває до тих пір, поки старша дитина не досягне повноліття.  Після цього, якщо жодна зі сторін не звернулася до суду, щоб встановити суму виплачуваних аліментів повторно, то та частина, що виплачувалась на старшу дитину, віднімається.

З якого моменту нараховуються аліменти

Якщо це відбувається на добровільній основі між сторонами, то тоді відразу після того, як платником аліментів було подано заяву до бухгалтерії.  Але коли сторони не приходять до згоди і аліментні платежі стягуються, то після подачі позову за фактом невиконання обов’язків до суду. Сплата аліментів на рахунок дитини — один із способів отримання таких грошей. Або ж батько може перераховувати їх на банківський рахунок іншого з батьків, а в призначенні платежу вказувати ПІБ дитини.

Скільки зараз платять аліменти

“Скільки відсотків аліментів на одну дитину?” — питання поширене.  За 50%-відсотковому прожитковому мінімуму станом на 01.01.2021 на дитину до 6 років призначається виплата аліментів, що сягає 961, 00 грн/місяць, а від 6 і до 18 років — 1 198, 00 грн/місяць.
За 100%-процентним прожитковим мінімумом виплати наступні: 1 921, 00 грн/місяць на дитину до 6 років і 2 395, 00 гр /місяць, а на дитину від 6 і до 18 років.

Мінімальна сума аліментів

Вік дитини З 1 грудня 2020 року З 1 липня 2021 року З 1 грудня 2021 року
До 6 років 960, 50 грн/місяць 1 006, 50 грн/місяць 1 050, 00 грн/місяць
З 6 та до 18 років 1 197, 00 грн/місяць 1 255, 00 грн/місяць 1 309, 00 грн/місяць

Максимальний розмір аліментів

Вік дитини З 1 грудня 2020 року З 1 липня 2021 року З 1 грудня 2021 року
До 6 років 19 210, 00 грн/місяць 20 130,00 грн/місяць 21 000, 00 грн/місяць
З 6 та до 18 років 23 950,00 грн/місяць 25 100 грн/місяць 26 180, 00 грн/місяць

Скільки платиться аліментів на одну дитину

У 2021 аліменти на дітей будуть збільшуватися кілька разів. Зараз ця сума складає 960, 50 грн/місяць.

Cкільки платять аліменти на двох дітей

Якщо розлучення відбулося мирним шляхом і вдається спокійно вирішити це питання, то тоді обидві сторони повинні у письмовому документі, який буде нотаріально завірено, визначити розмір аліментів на двох дітей. Варто враховувати, що закон вимагає встановлювати його суму не меншу, що оплачувалася б згідно із рішенням суду.

У разі, коли батько має постійну роботу, він зобов’язаний щомісяця платити не менше, ніж 33% від свого офіційного доходу. У разі, коли постійної роботи у нього немає або ж він непрацюючий зовсім, то тоді вона повинна бути аж ніяк не менше прожиткового мінімуму або ж середнього доходу громадян регіону, в якому він живе зараз.
Якщо матері доводиться звертатися до суду для примусу виплати аліментів батьком, то тоді:

 1. якщо у нього є стабільний і офіційний дохід, в такому випадку на двох дітей він буде змушений виплачувати щомісяця 33%. На даний момент мінімальна зарплата в Україні 6 000, 00 грн, тому ця сума становить 1 228, 59 грн/місяць.
 2. якщо батько безробітний, то це може бути 33% з його допомоги по безробіттю.

Який розмір аліментів на трьох дітей і більше

На нарахування аліментів впливає багато показників, серед яких здоров’я дитини, матеріальне становище її і того, хто буде виплачувати аліменти, його доходи. Серед них і кількість дітей в сім’ї. Сума аліментів на трьох дітей і більше становить 50% від доходу платника.

Розмір аліментів на дітей від різних шлюбів

Якщо визначається сума виплат для дітей від різних батьків, то розрахунок буде тим самим — двом спадкоємцям належить третя частина заробітку, того з них, хто залишив сім’ю.
Аліменти на дитину в Україні в 2021 році

Чи можна збільшити аліменти на дитину

Так, у нашій країні існує закон, який передбачає право на збільшення розміру виплат аліментів. Його обов’язковим умовами є:

 1. негативні зміни у матеріальному становищі матері, яка виховує дитину;
 2. погіршення здоров’я дитини;
 3. її вступ до вузу або ж заняття у додаткових гуртках;
 4. поповнення кількості осіб, що вважаються непрацездатними, за якими доглядає мати дитини;
 5. зміни у сімейному стані одного з батьків;
 6. незрівнянне фінансове становище платника аліментів з їх сумою і тд.

Для перегляду розміру аліментів одержувачу необхідно підготувати судовий позов. Перед тим, як його подати платнику аліментів варто запропонувати збільшити розмір виплат на добровільній основі і вже після цього переходити до судових позовів.

Аліменти на дружину і дитину до 3 років

Закон вважає прийнятною ситуацію, в якій батько матеріально утримує свою колишню дружину, що залишилася виховувати його дитину. Це допустимо до трьох років. Цивільний це був шлюб або офіційний, значення не має. Її фінансове становище значення не має, але важливою умовою є можливість самого батька надавати допомогу у грошовому еквіваленті.

Суд звертає увагу на наступне:

 1. матеріальне становище дитини і стан її здоров’я;
 2. чи є у батька ще діти, чи працездатні вони;
 3. чи працездатні його батьки і дружина;
 4. інші чинники, які можуть зробити істотний вплив на ситуацію.

Щоб отримувати аліменти на утримання матері і дитини до 3 років потрібно звернутися до суду з наступним переліком:

 1. всі заповнені сторінки паспорта — копія, 2 примірники;
 2. довідка про присвоєння ідентифікаційного номера — копія, 2 примірники;
 3. свідоцтво про реєстрацію шлюбу або про його розірвання — копія,2 примірники;
 4. свідоцтво про народження дитини — копія, 2 примірники;
 5. довідка про склад сім’ї — копія 2 примірника.

Терміни виплати аліментів на дитину

Виплата аліментів відбувається щомісяця, але бувають випадки, коли це відбувається наперед.
Батьки мають право вирішити питання аліментів мирно і самостійно встановити їхню суму, а також розмір. Це робиться у формі договору і має бути завірено нотаріусом.
Якщо ж виплати відбуваються згідно виконавчого документа, то аліменти нараховуються із зарплати платника його роботодавцем. Відбувається це в термін виплати зарплати. На аванс не поширюється.

Як отримати аліменти на дитину

Для цього до районного суду необхідно подати позов і окремий перелік документів. Розрахунок аліментів на дитину за судовим збором зобов’язаний компенсувати аліментник. Судові тяжби подібного характеру у нашій країні іноді тривають до трьох місяців. Якщо під час розгляду справи відповідач не з’явився до суду, то призначається дата нового засідання. Орієнтовно, це через 14-30 днів.
Якщо відповідна сторона не з’являється на засідання декілька разів, то після третьої такої неявки рішення виноситься заочно. Після цього у платника є 10 днів, щоб подати апеляцію на рішення суду.
Приклад зразка заяви на стягнення аліментів на дитину.

Документи для подачі аліментів на дитину

Необхідно подати наступні документи на аліменти дитини:

 1. заяву-позов;
 2. свідоцтво про народження дитини — копія;
 3. паспорт члена сім’ї, з якою вона проживає — копія;
 4. свідоцтво про укладення шлюбу або ж свідоцтво про його анулювання — копія;
 5. довідка, яка свідчить про реєстрацію місця проживання дитини;
 6. ідентифікаційний код того з батьків, з яким залишилася проживати дитина і за можливості — аліментщика;
 7. документи, які зможуть підтвердити витрати.

Виплата аліментів з непрацюючого

Точну суму встановлює суд, який вивчає всі матеріали справи.
Або ж якщо відповідач втратив роботу саме під час судових тяжб, то тоді за умови їм влаштування на нову, заробітна плата там і є опорною точкою у судовому рішенні.
Якщо так відбувається, але до служби зайнятості він не звернувся і на облік не став, тоді нарахування аліментів згідно з середньою сумою заробітної плати за місцем його прописки.

Чи може батько подати на аліменти на дитину

Так, і та ось причини для цього:

 1. за фактом інвалідності і неможливості працювати;
 2. за фактом свого похилого віку;
 3. за фактом лиха;
 4. за фактом батьківства повнолітніх дітей, що мають роботу;
 5. за фактом того, що діти працевлаштовані, але можуть відмовити йому у фінансовій допомозі, навіть якщо у них є на це кошти.

Стягуються аліменти такого характеру як добровільно, так і примусово.

Чи можна аліменти перераховувати на рахунок дитини

 Так, просто дізнайтеся, як відкрити рахунок на дитину для аліментів.  Навіть якщо дитина ще не досяг повноліття, то у нього є повне право, щоб не тільки отримувати, але й розпоряджатися аліментних засобами, згідно Цивільного кодексу України.  Для цього лише необхідно, щоб хтось із дорослих відкрив на нього розрахунковий рахунок.

Компанія SOS CREDIT готова надати допомогу у грошовому еквіваленті на банківську картку, аби ви могли забезпечити своїм дітям гарне харчування, відпочинок на березі моря або у горах, навчання та додаткові заняття, аби в їхньому гардеробі були речі згідно сезону, аби вони могли отримати необхідне лікування вчасно. Подавайте заявку через інтернет зараз або у будь-який зручний для вас час, адже ми працюємо цілодобово. Будемо раді допомогти!

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.

Додаток 1

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.

Додаток 2

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:

•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;

•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;

•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;

•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;

•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;

•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;

• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору. Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні процентні ставки (від 0,01%) за даними періодами діють до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів за визначений період в останній день періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти за попередній та/або цей період за базовою процентною ставкою (1,5%) та споживач повинен буде сплатити проценти за базовою процентною ставкою/ставками, також наступний період буде нараховуватись за базовою процентною ставкою, що визначена в договорі.Якщо споживач погасить проценти за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих акційних процентів перейде на наступний період за акційною процентною ставкою, але з урахування положень визначених вище.
У допущення споживачем невиконання або неналежного виконання зобов’язань згідно договору, можливі наступні наслідки для споживача:
зміна кредитної історії споживача, прострочення виконання грошового зобов’язання, взаємодія кредитодавця з позичальником в межах укладеного договору Кредиту, відступлення права грошової вимоги за договором на користь третіх осіб та інші наслідки, що можуть виникнути відповідно до чинного законодавства України та укладеного договору.
У разі невиконання/прострочення виконання споживачем грошового зобов’язання за договором Кредиту, позичальнику на простроченому суму Кредиту за кожен день прострочення нараховуються проценти у розмірі, визначеному Сторонами в Договорі.
 У випадку невиконання позичальником умов для застосування акційної процентної ставки, користування позикою для нього стає доступним виключно на стандартних умовах — за базовою процентною ставкою. У випадку прострочення споживачем повернення Кредиту, споживач на вимогу кредитодавця зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. Також кредитодавець має право нарахувати пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за час невиконання споживачем своїх зобов’язань за кредитним договором (нарахування пені є правом, а не обов’язком кредитодавця). ТОВ «СОС КРЕДИТ», як кредитодавець, має право звернутися до суду з позовом до споживача з метою примусового стягнення заборгованості.

2231 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит