Допомога матерям одиначкам в Україні у 2021 році
- Закон України про виплати матерям одиначкам
- Нові правила виплат матерям-одиначкам
- Як розрахувати допомогу матері одиночки
- Розмір виплат матерям одиначкам
- Яка допомога належить працюючим і непрацюючим матерям одиначкам
- Як оформити допомогу матері одиночки
- Як довго виплачується допомога матерям-одиначкам
- У яких випадках припиняється виплата допомоги
Тема виплати допомоги важлива більшості матерям-одиначкам, адже серед них досить багато незаможних. Питання щодо того, як зробити правильний розрахунок, які документи потрібні для оформлення, який розмір у грошовому еквіваленті годиться, чи є якісь нововведення у новому році актуальні завжди.
Закон України про виплати матерям одиначкам
Держава передбачила 18 статтю Закону про «Про державну допомогу сім’ям із дітьми», де є пояснення цьому соціальному статусу в Україні.
Хто має право на допомогу:
- Жінки, що виховують дітей самостійно, яким ще не виповнилося 18 років;
- Не мають законного чоловіка. Графа, де вказуються дані про батька, зобов’язана бути не заповнена у свідоцтві про народження дітей або ж вони будуть вказані зі слів матері та внесені туди працівниками РАЦСу.
- У цю категорію можна віднести і мам, які зважилися на усиновлення, але при цьому не перебувають у шлюбі.
- Також, це матері-вдови, у яких є неповнолітні діти. Але за умови, що шлюб з батьком, який помер, не був анульований у момент його смерті.
Часто виникає питання щодо того, чи належить до категорії одинокої матері та, що проживає із батьком дитини, але в офіційному шлюбі з ним не перебуває? Так, така жінка має право на виплату допомоги одиноким матерям.
Серед прав матерям-одиначкам належить і соцзабезпечення. Відповідно до Закону “Про надання державної допомоги сім’ям з дітьми”, їм належить виплата матеріальної допомоги. Є ситуації, коли їм дають право на тимчасову матеріальну допомогу.
Виплати непрацюючим матерям-одиначкам і працюючим відбуваються обов’язково після того, як вони звертаються для цього до відповідної інстанції.
Нові правила виплат матерям-одиначкам
З липня минулого року відбулися нововведення. Фінансову допомогу з боку держави будуть мати матері, якщо батько помер або ж, якщо записи про нього у свідоцтві про народження дитини немає.
Якщо дитина не досягла повноліття і навчається на денній формі, то їй належить фінансова допомога у 100% розмірі до того моменту, коли вона закінчить навчальний заклад. Вік, коли такі виплати закінчуються — 23 роки.
Що стосується виплат матерям-одиначкам у 2021 році, то вони будуть мати грошову допомогу від держави, яка становить різницю середньомісячного сукупного прибутку і прожиткового мінімуму, розраховану на одного члена такого сімейства.
Як розрахувати допомогу матері одиночки
Питанням “Як розрахувати допомогу одинокій матері?” задаються всі, хто зіштовхнувся з подібним, адже в наш час жінці, що опинилася у подібному становищі, складно власними зусиллями займатися вихованням дитини.
Під час оформлення всього пакету документів мама може і сама зробити розрахунок, так як він досить простий. Для цього вираховується різниця у 100% між повним прибутком з розрахунку на одного члена родини за минулі півроку і прожитковим мінімумом, що встановлений державою дитині певного віку. Це або до 6 років, або ж від 6 і до 18. Що стосується перерахунку, то це автоматична процедура, для здійснення якої не варто подавати спеціальну заяву до держорганів.
Розмір виплат матерям одиначкам
За офіційними даними у нашій країні приблизно 195 тис жінок, що удостоєні такого звання. Сума виплат матерям-одиначкам в середньому — 2 500 грн. Вона щомісячна.
Яка допомога належить працюючим і непрацюючим матерям одиначкам
Все залежить від віку дитини. Існує три категорії: рання, шкільна або ж доросла. Важливо враховувати, що після того, як дитина досягає повноліття забезпечення грошовими пільгами триває аж до 23 років. Але можливо це за тієї умови, що вона перебуває на денному навчанні в одному з ВУЗів, технікумів і тд.
Також, після народження дитини такі матері отримуватимуть наступні виплати:
- соціальні виплати, які належить за вагітності. До них відносять декретну і допомогу при пологах;
- по догляду за дітьми, які виплачуються до 3-х років. Вони сплачуються щомісяця;
- мати-одиначка має одноразову дитячу допомогу за народження дитини. ЇЇ сума дорівнює понад 10 000 грн.
Виплати непрацюючим і працюючим матерям одиначкам ідентичні і відбуваються на регулярній основі.
Як оформити допомогу матері одиночки
“Як отримати допомогу одинокій матері?” — це одне з перших питань у матерів-одиначок. Щоб отримувати допомогу обов’язково варто з’явитися до управління соцзахисту громадян. Знаходиться воно за місцем проживання або ж прописки.
Які документи потрібні для оформлення допомоги матері одиночки
- Заява.
- Паспорт громадянина України.
- Свідоцтво про народження дитини.
- Якщо було усиновлення дитини, то тоді постанова.
- Довідка, яка свідчить про те, що мати не отримує пенсійні виплати, що надаються у зв’язку з втратою годувальника;
- Виписка з РАГСу про те, що інформації про батька немає;
- Якщо ж батьківство на стадії оскарження, то окрема постанова суду;
- Документація, яка служить у якості підтвердження того, що мати і дитина проживають на території одного житла, а не нарізно.
Як довго виплачується допомога матерям-одиначкам
Виплати відбуваються щомісяця до моменту, коли дитині виповнюється 18 років. Якщо ж вона продовжує навчання на денній формі у вищих навчальних закладах, то тоді до 23 років включно. Напрям навчання не має значення: гуманітарне або математичне.
У яких випадках припиняється виплата допомоги
Отримання виплат на дитину припиняється в таких випадках, коли:
- Вона влаштовується на постійну або ж тимчасову роботу.
- Помирає вона або ж той, хто отримував допомогу.
- Якщо мати позбавлена батьківських прав і опікою дитини займається держава.
- Якщо дитина виходить заміж/одружується до того, як їй виповниться 18 років.
- Якщо тимчасово опікою дитини в руках держави.
- Якщо усиновлення скасовується.
- Якщо дитині, якій не виповнилося 18 років, була надана повна працездатність.
Серед клієнтів SOS CREDIT багато самотніх матерів, тому якщо вам знадобляться гроші — подавайте заявку. У нас цілодобовий сервіс і отримати кредит на картку можна відразу ж — як тільки у цьому виникла необхідність. У SOS CREDIT дійсно вигідні умови співпраці: без поручителів, без застави, віддалено, цілодобово і без зайвих документів. Допоможемо, щоб ваша дитина була ситою, одягненою та взутою, аби вона мала все необхідне!
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
|