Сума кредиту:
Строк кредиту:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації.

Попередні умови кредитування
Повернути до
Тіло кредиту, грн
Відсотки по кредиту (період 1), грн
Сума до повернення (період 1), грн
Середня відсоткова ставка в день (период 1 и 2), %
Графік платежів
Реальна річна відсоткова ставка, % річних
Загальна вартість кредиту за розрахунковий період

Загальна вартість кредиту за розрахунковий період – ця сума включає тіло кредиту та нараховані відсотки за 1 та 2 період користування кредитом.

Деталі
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації.

Розлучення в Україні під час війни

  1. Розірвання шлюбу за умови перебування в Україні обох сторін
  2. Розірвання шлюбу за умови, коли суди та РАЦС не функціонують
  3. Розірвання шлюбу за умови, коли хтось з подружжя знаходиться на території, що окупована
  4. Розірвання шлюбу за умови, коли подружжя або хтось з нього знаходиться за межами України

Кількість розлучень в Україні знизилася на 42% у порівнянні з 2021 роком, але вони все ж є.

Так, якщо погуглити, то статті вказують на те, що ситуація в країні ніяким чином не вплинула на процедуру розлучення формально. Законодавчий аспект залишився тим самим. 

Однак зміни відбулися, адже громадян почали турбувати питання, які не виникали до цього. Деякі з них: 

  1. Що робити, якщо суди та РАЦС за місцем проживання не працюють?
  2. Що робити, коли хтось із подружжя знаходиться за межами країни?
  3. Що робити, якщо хтось із подружжя знаходиться на територіях, що окупована?

Допоможемо розібратися, друзі.

Розірвання шлюбу за умови перебування в Україні обох сторін

Якщо такі громадяни перебувають на відносно безпечній території, де державні установи функціонують у сталому режимі, то така процедура має 2 способи вирішення.

  1. Звернення до РАЦС. Цей спосіб для тих випадків, коли у шлюбі немає дітей, що не досягли 18 років, або обидві сторони дають згоду на його розірвання.
  2. Звернення до суду. Цей спосіб для тих випадків, коли у шлюбі є діти, які не досягли 18 років, або ж одна сторона не дає свою згоду на розлучення. 

У випадку №1 слід звернутися до РАЦС за місцем проживання одного з подружжя, аби подати спільну заяву. Вона буде містити 2 частини. Чоловік заповнює свою частину заяви, а дружина — свою. Для цього слід мати при собі паспорт.

У випадку №2 слід подавати окремий позов і бути готовим до того, що далі процес може тривати довго та нервово, адже це не розірвання шлюбу за взаємною згодою сторін. Проте процес може бути більш швидким, якщо ви маєте дитину(дітей) до 18 років, але ніхто з подружжя не проти розлучення. 

За подачі такої заяви слід  укласти договір про майновий поділ та утримання дитини(дітей). У такому випадку судом буде задоволено подібну заяву. У протилежному випадку це вже буде окреме позовне впровадження. 

Раніше на сайті Мінюсту громадяни могли подати онлайн-заявку, але коли ми писали для вас цю статтю, посилання не є активним. Тисни, аби спробувати перейти з посиланням.

Розірвання шлюбу за умови, коли суди та РАЦС не функціонують

Це стосується тих територій країни, де відбуваються регулярні обстріли та є вірогідність окупації. Згідно закону навіть РАЦСи на окупованих територіях мають право на те, аби видавати громадянам документи такого характеру. Про це вказано у статті 9 Закону України  «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» 

У випадку, коли РАЦС не функціонує, вам треба уточнити, чи можна подати її у онлайн-форматі або ж надіслати до іншого РАЦСу за допомогою пошти. 

Подати позов до суду щодо розірвання шлюбу можна за місцем проживання або перебування відповідача чи вас, у випадку наявності дитини(дітей), яка не досягла 18 років. Лишаємо посилання на сайт Верховного Суду, де можна отримати інформацію щодо суду поряд, який бере на себе виконання його обов’язків зараз. 

Розірвання шлюбу за умови, коли хтось з подружжя знаходиться на території, що окупована

Тоді слід подавати заяву у РАЦСи та суди, що були переміщені до іншої місцевості. Той із подружжя, хто бажає отримати розлучення, і має давати запити до РАЦСу чи суду за місцем перебування іншої сторони. 

Бувають випадки, коли заяву розглядатимуть за місцем перебування саме того, хто бажає отримати розлучення, але якщо той матиме підстави для того, аби не зробити це за відповідним місцем. Так може статися, коли людина не має змоги потрапити на окуповану територію, у неї є діти або за станом здоров’я. 

Розірвання шлюбу за умови, коли подружжя або хтось з нього знаходиться за межами України

Якщо у шлюбі немає дітей, які не досягли 18 років, відповідна заява подається до консульства України. Для цього візьміть паспорт, ІПН та свідоцтво про шлюб у оригіналі. Зразок ви отримаєте вже на місці. 

Якщо у вас такий випадок, коли хтось з пари проти розірвати шлюбу або ви виховуєте дитину(дітей), то тоді це буде вирішуватися судовому порядку в Україні. Ви або самі повертаєтеся, або ж від вашого імені позов подає адвокат.  

Якщо наприклад, дружина знаходиться за межами України, а чоловік в Україні, то розлучатися доведеться за допомогою послуг РАЦСу. Чоловік відповідно має звернутися до РАЦСУ, а жінка — до українського консульства тієї країни. Кожен отримає свідоцтво про розірвання шлюбу відповідно країни перебування та там, де була подана заява. 

Якщо розлучення буде відбуватися за участі суду, то позов подається в Україні. Він робить запит до іноземного суду за місцем перебування іншої сторони та робить виклик для з’ясування її позиції. Коли ці дані буде передано в Україну, то тут і прийматиметься рішення. 

Ще більше актуальної інформації, аби бути корисними клієнтам. Знаємо, друзі, як зараз може бути нелегко у плані фінансів, але ж сплачувати комунальні послуги треба, харчуватися також, купувати все необхідне. Ще зараз зима — сезон хвороб, ціна на ліки також зросла. Допоможемо вам з коштами до зарплати. Сервіс працює цілодобово. Під мінімальний відсоток — від 0,01%. Заявка подається через інтернет. 

75 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит