Сума кредиту:
Строк платежу:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації та підтвердження Клієнтом суми та строку кредиту при поданні заявки!

 

 
Сума до повернення (період 1), грн
 

Сума до повернення (період 1), грн
 

Сума до повернення за другий платіж складається з: - щоденні проценти - щоденна комісія - тіло

 

Это расходы потребителя, связанные с получением, обслуживанием и возвратом кредита. Комиссии и другие обязательные платежи за сопроводительные услуги не начисляются.

 

 

Деталі кредиту
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації тут

Розмір пенсії по інвалідності в Україні в 2021 році

  1. Пенсія по інвалідності у 2021 році — основні положення
  2. Умови призначення пенсії по інвалідності
  3. Як нараховується пенсія по інвалідності
  4. Сума пенсії по інвалідності
  5. Мінімальна пенсія по інвалідності
  6. Військова пенсія по інвалідності
  7. Страхова пенсія по інвалідності
  8. Скільки становить пенсія по інвалідності дитини
  9. Як оформити пенсію по інвалідності
  10. Пенсія по старості та інвалідності одночасно в Україні
  11. Чи буде підвищення пенсії по інвалідності у 2021 році
  12. Чи можна взяти кредит під пенсію по інвалідності

Питання про нарахування та виплату пенсії по інвалідності в Україні — одна з найактуальніших тем для українських громадян. Велика проблема для багатьох — відсутність необхідної інформації у цій сфері і розуміння того, що являє собою непрацездатність.

Хто може отримувати пенсію по інвалідності? Який розмір пенсії по інвалідності? Які особливості процедури оформлення пенсії, і які документи необхідно надати для її отримання? У цих та інших питаннях, що стосуються пенсійних виплат по інвалідності варто розібратися докладніше.

Пенсія по інвалідності в 2021 році — основні положення

Соціально незахищені верстви населення, у тому числі q інваліди, можуть розраховувати на допомогу держави, яка намагається виконувати свої обов’язки перед такими категоріями громадян у повному обсязі.

Пенсія по інвалідності — один із заходів матеріальної підтримки людей з обмеженими можливостями, що регулюється законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

  • Страхова пенсія виплачується особам з інвалідністю, які мають робочий стаж.
  • Соціальна пенсія по інвалідності нараховується інвалідам без страхового стажу.
  • Державна пенсія нараховується тим, хто став інвалідом на військовій службі, при підготовці та виконанні завдань державного значення, а також внаслідок радіаційних та техногенних катастроф у масштабах різного ступеня.

Умови призначення пенсії по інвалідності

В Україні інвалідність в рівній мірі призначається тим, хто має вроджену ваду, що частково або повністю обмежує працездатність, і тим, хто втратив працездатність на виробництві або за інших обставин, не пов’язаних з трудовою діяльністю.

Право на матеріальну підтримку мають всі особи з інвалідністю, хто може офіційно (документально) підтвердити свій статус, тобто отримали у спеціальній установі висновок медико-соціальної експертизи про стійке зниження здоров’я. За висновком МСЕК, таким громадянам встановлюється 1, 2 і 3 група інвалідності (для українських громадян у віці до 18 років встановлюється категорія “дитина-інвалід»).

Пенсійні виплати призначаються на весь термін встановлення інвалідності .

Окремі особи з обмеженими можливостями мають право на довічну пенсію, тоді як деяким категоріям громадян з інвалідністю необхідно проходити періодичний медичний огляд, висновок якого підтверджує статус інваліда. Це обумовлено тим, що у результаті реабілітаційних програм у деяких з пенсіонерів-інвалідів фізичний стан може поліпшуватися.

  • Якщо після проходження комісії виявлено поліпшення і змінилася група інвалідності, пенсія у новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.
  • Якщо громадянин буде визнаний інвалідом нижчої групи (наприклад, з 3 на 2 групи), пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, у якому була змінена група інвалідності.
  • Якщо пенсіонер-інвалід після проходження медичної комісії визнається здоровим, пенсія виплачується до кінця місяця, по якому була встановлена ​​інвалідність. Далі виплати припиняються.

За пропуску термінів проходження медичної комісії виплати пенсії припиняються аж до моменту надання пакета документів.

Розмір пенсії по інвалідності в Україні в 2021 році

Розшифровка груп інвалідності

Чинним Українським законодавством встановлено, що претендувати на пенсію по інвалідності e 2021 році можуть всі громадяни з обмеженими можливостями, які мають статус інваліда.

Пенсія по інвалідності поділяється на три групи, e залежності від того, наскільки важкою є хвороба або травма, що призвела за собою втрату працездатності.

1 група

До цієї групи інвалідності відносяться всі громадяни, які мають важкі порушення здоров’я, повністю втратили працездатність, і вимагають постійного догляду і контролю з боку інших осіб.

Критеріями для встановлення 1 групи є наступні фактори:

  • Неможливість самостійного пересування та самообслуговування;
  • Відсутність контролю поведінки;
  • Погана орієнтація у місцевості;
  • Серйозна обмеженість у спілкуванні з іншими людьми, у навчанні, у трудовій діяльності.

Крім того, 1 група по інвалідності поділяється на дві категорії:

  • Категорія «А» — до цієї категорії відносяться інваліди з високим рівнем втрати здоров’я, повністю залежні в побутовому плані і ті, що отребують постійного догляду від інших осіб.
  • Категорія «В» — рівень втрати здоров’я високий, залежність від інших людей у плані виконання соціально-побутових функцій.

2 група

До цієї групи інвалідності відносяться особи, які мають стійкі тяжкі порушення функціональності організму внаслідок вродженого дефекту, травми або хвороби , які обмежують людини у побутовому плані і в інших видах життєдіяльності. Інваліди цієї групи частково зберегли працездатність, можуть обслуговувати себе самі, а також можуть працювати за скороченим графіком або у полегшеному режимі у спеціально обладнаному для нього місці, виконуючи нескладну роботу.

Найчастіше до цієї групи відносять й інвалідів дитинства, які отримали інвалідність у дитячому віці. Найчастіше дітям інвалідам виплачується соціальна пенсія, але, якщо будучи неповнолітніми, вони здійснювали будь-який вид трудової діяльності і мають стаж, то цілком можуть претендувати на страхову пенсію по інвалідності.

Під час призначення пенсії по інвалідності 2 групи враховуються такі чинники, як:

  • Можливість виконувати окремі види трудової діяльності, потреба у спеціально обладнаному робочому місці;
  • Навчання можливе тільки у спеціалізованих установах або у домашньому режимі;
  • Відсутність повноцінного контролю пересування і спілкування;
  • Є необхідність у спеціалізованих засобах, приладах, обладнанні, які використовуються при самообслуговуванні, пересуванні, спілкуванні з іншими людьми;
  • Є необхідність (часткова) в самостійно.

3 група

До цієї групи інвалідності відносяться всі особи, які мають стійкі порушення функціональності організму помірної тяжкості, частково втратили здоров’я у зв’язку з вродженим дефектом, з перенесеною травмою, хворобою або в сукупності факторів, але можуть працювати на окремих видах виробництв.

Для встановлення статусу інваліда і призначення пенсії по інвалідності 3 групи враховуються обмеження у наступних сферах життя:

  • Втрата повноцінної працездатності та зменшення обсягу виконуваних робіт більш ніж на 25%;
  • Необхідність використання допоміжних засобів для самообслуговування та орієнтації на місцевості;
  • Обмеженість у самостійному пересуванні;
  • Складнощі в опануванні професійних навичок;
  • Зниження швидкості та інтенсивності передачі даних під час спілкування з іншими людьми.

Таким чином, якщо людина у повній або частковій мірі недієздатна, то вона має право на державну допомогу у вигляді пенсії, незалежно від того за яких обставин і умов була отримана інвалідність.

Захворювання, які дають право на отримання інвалідності

Список хвороб, які можуть стати фактором для визнання людини інвалідом, сформований і відображений на законодавчому рівні. У даний час перелік захворювань розширено і в нього входять хвороби, які можуть бути виявлені у людини протягом життя.

  • Одна з найпоширеніших груп захворювань — це інвалідність по зору, так як незначні на перший погляд травми або порушення навіть з належним лікуванням можуть призвести до незворотного процесу. До уваги приймаються розлади слуху і зору.
  • Не менш часті випадки інвалідності через психіатрію, і розвиток психічних захворювань (аутизм, шизофренія) або відхиленя у важкій формі.
  • За наявності у дитини цукрового діабету 1 типу встановлюється непрацездатність.
  • Підставою для отримання інвалідності можуть стати хвороби органів дихання — астма, туберкульоз з необхідністю пересадки легенів.
  • Ішемічні захворювання — стенокардія, аневризма, аритмія, атеросклероз у окремих випадках стають приводом для встановлення інвалідності.
  • Визнати інвалідом можуть за наявності шлункових захворювань: виразка, хронічний панкреатит, гепатити.

Це далеко не повний перелік всіх захворювань, які можуть послужити головним фактором визнання людини непрацездатним. Тут все залежить від результатів медичного обстеження, у процесі якого експерти-медики приймають обґрунтовані рішення про присвоєння групи інвалідності або відмову.

Повний список захворювань, за наявності яких можна отримати інвалідність, встановлений у наказах Міністерства охорони здоров’я, у постановах Кабінету міністрів України, а також у Законі про інвалідність.

Скільки потрібно стажу для пенсії по інвалідності

Розмір пенсійної виплати залежить від групи інвалідності та стажу роботи. При цьому обчислення мінімально необхідного трудового стажу для пенсії по інвалідності безпосередньо залежить від віку особи з обмеженими можливостями, а сума пенсійної виплати від розміру одержуваної заробітної плати.

  • Для 1 і 2 групи стаж роботи має мінімальне значення, але все ж є необхідним фактором нарахування пенсії;
  • Для 3 групи інвалідності робочий стаж є обов’язковою умовою.

1 група інвалідності

Вікова категорія (ву роках) Стаж для пенсії по инвалідності
До 25 років включно 1 рік
З 26 і до 28 2 рік
З 29 і до 31 3 роки
З 32 і до 34 4 роки
З 35 і до 37 5 років
З 38 і до 40 6 років
З 41 і до 43 7 років
З 44 і до 48 8 років
З 49 і до 53 9 років
З 54 і до 59 10 років

2 та 3 група інвалідності

Вікова категорія (у роках) Стаж для пенсії по інвалідності
До 23 включно 1 рік
С 24 и до 26 2 роки
З 27 і до 28 3 роки
З 29 і до 31 4 роки
З 32 і до 33 5 років
З 34 і до 35 6 років
С 36 и до 37 7 років
З 38 і до 39 8 років
З 40 і до 42 9 років
З 43 і до 45 10 років
З 46 і до 48 11 років
З 49 і до 51 12 років
З 52 і до 55 13 років
З 56 і до 59 14 років

Як нараховується пенсія по інвалідності

Стандартне нарахування пенсії по інвалідності виконується після визнання повної або ж часткової недієздатності людини у результаті захворювання/травми, якщо у неї є достатній страховий стаж.

Загальні положення

  • Якщо проблеми зі здоров’ям набуті, тобто отримані внаслідок виробничих травм та захворювань — нарахування пенсії не залежить від стажу.
  • Якщо у людини травми загального типу (не пов’язані з трудовою діяльністю) — у цьому випадку мінімальний стаж стає обов’язковою вимогою і умовою для отримання пенсії.
  • За настання інвалідності після досягнення пенсійного віку, право на пенсію по інвалідності настає при наявності страхового стажу не менше 15 років.
  • Якщо інвалідність наступила у період проходження військової служби (термінової/контрактної) або внаслідок військових дій (АТО), пенсія військовослужбовцям по інвалідності призначається назелажно від наявності страхового стажу.

Розмір пенсії по інвалідності в Україні в2021 році

Хто призначає і виплачує пенсію по інвалідності?

Залежно від категорії інвалідності та типу пенсійних виплат (страхова, соціальна, державна), пенсія призначається і виплачується різними інстанціями:

  • Особам, які отримали травми внаслідок нещасного випадку на підприємстві, де працювали, або мають професійне захворювання, пов’язане зі специфікою роботи, призначення страхової пенсії по інвалідності та її виплата проводиться за рахунок коштів Фонду соціального державного страхування на виробництві. Це регулюється ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
  • Пенсія по інвалідності, незалежно від того, в який період та за яких обставин настала інвалідність (до працевлаштування, у період роботи або ж після припинення трудової діяльності) призначається та виплачується Пенсійним фондом України відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
  • Особи з числа колишніх військовослужбовців контрактної служби, АТО, які стали непрацездатними за станом здоров’я , отримують державну пенсію по лінії Міноборони, тобто не за рахунок коштів ПФУ.

Довічна пенсія призначається і нараховується інвалідам, які досягли пенсійного віку або тим, хто отримав статус інваліда без певного терміну перегляду. Це, як правило, інваліди 1 групи та недієздатні інваліди цієї ж групи.

Якого числа приходить пенсія по інвалідності

Крім розміру і умов нарахування виплат, багатьох цікавить питання: «Якого числа виплачується пенсія по інвалідності?».

Відповідно до ст. 47 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсійні виплати проводяться до 25 числа кожного місяця. Пенсійні виплати перераховуються у грошовому еквіваленті на банківський рахунок, реквізити якого були надані за оформлення пенсії, або надаються за фактичною адресою проживання.

Сума пенсії по інвалідності

У 2021 році страхові пенсії були проіндексовані, відповідно змінився розмір пенсійних виплат. Якщо інвалідність є вродженою вадою або здобутою при народженні, таким особам призначається пенсія, яка не залежить від стажу та заробітної плати, і становить:

Група інвалідності (категорія/підкатегорія) Розмір пенсії
1 група 1900 – 2500 грн.
2 група 1250 грн. + 1250 грн. за догляд
3 група 1670 грн.+1250 грн. за догляд
Діти до 6 років + догляд 2250 грн.
Діти підгрупи А, хто має необхідність у догляді та являється жертвою вмбуху на ЧАЕС 1270 грн.
Діти підгрупи А, що отримали інвалідність у результаті вибуху на ЧАЕС 2500 грн.
Діти з інвалідністю підгрупи А, хвороби яких пов’язані із вибухом на ЧАЕС 3000 грн.

Як видно з наведеної таблиці, пенсія дітям-інвалідам призначається не тільки за отримання інвалідності з народження, але і через наслідки вибуху на Чорнобильській АЕС.

За відсутності необхідного страхового стажу на момент отримання статусу інваліда і нарахування пенсії, такі громадяни за наявності пакету документів, що підтверджують інвалідність, отримують соціальну пенсію:

  • 1 група — 2700 грн.;
  • 2 група — 1250 грн.;
  • 3 група — 1250 грн.

Розмір пенсії по інвалідності 1 групи

Розмір пенсії по інвалідності залежить від встановленої групи інвалідності і того розміру пенсії, на яку має право інвалід за віком.

Розмір пенсії по інвалідності 1 групи становить 100% від пенсії за віком.

Розмір пенсії по інвалідності 2 групи

Інвалідам 2 групи призначена пенсія у розмірі 90% від пенсії за віком.

Розмір пенсії по інвалідності 3 групи

Інваліди 3 групи отримають 50% від пенсії, що належить за досягнення пенсійного віку.

Мінімальна пенсія по інвалідності

Розмір мінімальної пенсії по інвалідності в Україні на 01.01.2021 року становить 1769 гривень.

Очікуються в цьому році і надбавки окремим категоріям пенсіонерів-інвалідів:

  • Непрацюючі інваліди, у яких є діти до 18 років + 150 грн для кожної дитини;
  • Громадянам 1 групи інвалідності, які досягли пенсійного віку + 50 грн. для догляду;
  • Одиноким інвалідам 2 групи, які досягли пенсійного віку, яким потрібен догляд + 50 грн.;
  • Одиноким громадянам з 3 групою інвалідності, які досягли пенсійного віку +50 грн.

Для окремих категорій громадян є й надбавки до пенсії по інвалідності (у % від прожиткового мінімуму) за особливі заслуги перед Україною, які відображені у Схемі № 2054, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики.

Військова пенсія по інвалідності

Для інвалідів ВВВ та учасників бойових дій, Пенсійним законодавством належить пенсія по інвалідності у розмірі 100, 80 і 60% для 1, 2 і 3 групи відповідно. При цьому призначення пенсії по інвалідності військовослужбовцям належить, якщо:

  • Інвалідність отримана під час проходження служби;
  • Не пізніше 3-х міс. після звільнення зі служби;
  • Або пізніше 3-х міс. з моменту звільнення зі служби, але внаслідок розвитку хвороби, що виникла під час військової служби або в полоні.

Пенсія інвалідам війни в 2021 році не може бути менше наступного розміру:

  • 1 група — 4475 грн.;
  • 2 група — 3988 грн.;
  • 3 група — 3519 грн.

Пенсія для учасників бойових дій не може бути менше 2580 грн.

Пенсія для нової групи людей з інвалідністю, отриманої внаслідок участі в АТО у якості членів військових підрозділів, учасників добровольчих формувань і волонтерів, становить:

  • 1 група — 3500 грн.;
  • 2 група — 3200 грн.;
  • 3 група — 2800 грн.

Пенсія для такої категорії громадян, виплачується з моменту отримання каліцтва, що спричинило за собою інвалідність.

Страхова пенсія по інвалідності

Для пенсіонерів-інвалідів, які отримали інвалідність з певного віку у результаті травми, хвороби (із загального списку), страхова пенсія нараховується відповідно до стажу, що передує настанню інвалідності.

Скільки становить пенсія по інвалідності дитини

Якщо при народженні дитини з інвалідністю, батько кидає сім’ю і не виплачує аліменти, у цьому випадку матері-одиначці належать різні соціальні виплати на дитину, у тому числі і пенсія по інвалідності.

Розмір пенсії встановлюється згідно із законом і визначається відповідно до прожиткового мінімуму, встановленого на момент нарахування виплат:

  • 1 група інвалідності з дитинства — 100% від прожиткового мінімуму;
  • 2 група — 80%;
  • 3 група — 60%;

Діти до 18 років, які мають інвалідність — 70% від прожиткового мінімуму при втраті працездатності.

Як оформити пенсію по інвалідності

Якщо медико-соціальна експертиза підтвердила факт інвалідності, і людина отримала статус інваліда певної групи, для оформлення пенсії по інвалідності необхідно звернутися до Пенсійного фонду за місцем реєстрації (місця проживання) із заявою про призначення пенсійних виплат + надати необхідний пакет документів.

Подати заяву можна двома способами:

  • Особисто або через представника, що має таке право на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
  • Онлайн через систему «Е-пенсії» при наявності електронного підпису.

Важливо! Якщо громадянин з інвалідністю звернувся до ПФ не пізніше 3-х міс. з дня отримання статусу інваліда, пенсія призначається з дня встановлення інвалідності. Якщо цей строк пропущено, нарахування пенсії буде виконуватися з дня подачі повного пакету документів.

Документи для оформлення пенсії по інвалідності

Незалежно від того, внаслідок чого отримано статус інваліда, і яка група присвоєна, перелік документів на пенсію по інвалідності ідентичний:

  • Заява у простій письмовій формі (зразок заяви представлений у Постанові «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій »);
  • Паспорт або свідоцтво про народження (для дітей-інвалідів), при наявності ID-картки потрібно довідку з місця реєстрації (прописки), яка видається разом з паспортом;
  • ІПН (ідентифікаційний податковий код);
  • Трудова книжка або інші документи, що підтверджують стаж + довідка про заробітну плату за термін страхового стажу до 01.02.2020 року;
  • Документи, що засвідчують статус інваліда (довідка (виписка з акту) МСЕ, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни);
  • Дві кольорові фотографії 4×6 см;
  • Документи про освіту;
  • Свідоцтво про укладення шлюбу при зміні прізвища;
  • Військовий квиток.

Для військовослужбовців строкової служби, до заяви про оформлення пенсії по інвалідності необхідно додати свідоцтво про хворобу, видане та завірене військовим комісаріатом за місцем зняття військовослужбовця з військового обліку, або копію довідки військово-лікарської комісії.

За настання інвалідності після звільнення зі строкової служби, до заяви про оформлення пенсії по інвалідності необхідно додати довідку від військового комісаріату, яка підтверджує проходження військової служби із зазначенням дати призову, дати і підстави звільнення з військової служби. Також буде потрібно висновок медико-соціальної експертної комісії про те, що інвалідність пов’язана з проходженням військової служби.

Як розрахувати пенсію по інвалідності

Порядок розрахунку пенсії по інвалідності регулюється Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

З огляду на складність і множинність обчислень, точний розмір пенсії розраховується співробітниками Пенсійного фонду індивідуально для кожного інваліда за допомогою спеціальної комп’ютерної програми. Хоча для розуміння, яким буде орієнтовний розмір пенсії по інвалідності, можна скористатися простим алгоритмом і розрахувати розмір пенсії за віком, яку встиг заробити інвалід.

Пенсія за віком обчислюється за такою формулою (виходячи з ст. 27 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») – П = Зп х Кс, де:

Зп — середня зарплата (дохід) для обчислення пенсії;
Кс — коефіцієнт страхового стажу.

Коефіцієнт страхового стажу відповідає відсотковому співвідношенню пенсії, що призначається за віком. Для інвалідів відповідної групи коефіцієнт становить:

  • 1 група — 1;
  • 2 група — 0,9;
  • 3 група — 0,5.

Пенсія по старості та інвалідності одночасно в Україні

Безробітним інвалідам 2 і 3 групи надається право вибрати: оформити пенсію по інвалідності у розмірі, відповідному групі інвалідності, або виплати у розмірі пенсії за віком при наявності страхового стажу. Крім того, безробітні інваліди 2 та 3 груп можуть здійснити перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком за досягнення пенсійного віку та наявності страхового стажу. Для цього необхідно подати відповідну заяву до Пенсійного фонду.

Виняток — громадяни, які стали інвалідами ще у дитинстві, на звичайних пенсіонерів-інвалідів воно не поширюється. При збігу окремих факторів, такі громадяни мають право на отримання двох видів виплат — пенсійної та соціальної:

  • Пенсія по інвалідності;
  • Пенсія по втраті годувальника.

У цьому випадку пенсія по інвалідності призначається Пенсійним фондом, пенсія по втраті годувальника — управлінням соцзахисту.

Чи буде підвищення пенсії по інвалідності в 2021 році

Пенсії по інвалідності постійно індексуються.

у 2021 році планується підвищення пенсії по інвалідності до 1854 гривень у липні 2021 року. Також будуть підвищені пенсійні виплати у грудні: сума мінімальної пенсії по інвалідності складе +1934 грн.

Чи можна взяти кредит під пенсію по інвалідності

Необхідність у додаткових фінансових коштах у рівній мірі може виникати і у людей з обмеженими можливостями, але не все так просто. Взяти кредит у банку для багатьох категорій інвалідів не представляється можливим, а для інших є досить складною процедурою з безліччю труднощів, що з цього виходять,  і також не гарантує успіху.

Це обумовлено тим, що, на думку банківських установ, люди з інвалідністю, неважливо якої групи та ступеня захворювання, вважаються неблагонадійною категорією позичальників. З огляду на те, що українське законодавство не регулює дане питання, то відмови при подачі заявки на кредит інваліди отримують дуже часто.

Додаток 1

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.

Додаток 2

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:

•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;

•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;

•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;

•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;

•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;

•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;

• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні умови (проценти та комісії від 0,01%)за даними періодами діють за кожен день до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів та/або комісій за визначений в останній день останнього періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти та/або комісії за кожен день за попередній та/або цей період за базовими умовами (1%) та споживач повинен буде сплатити проценти та/або комісії за кожен день за базовими умовами договору, також наступний період буде нараховуватись за базовими умовами, що визначена в договорі. Якщо
споживач погасить проценти та комісії за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих Акційних умов (процентів та комісій Договору за кожен день перейде на наступний період за Акційними умовами, але з урахування положень визначених вище.

У допущення споживачем невиконання або неналежного виконання зобов’язань згідно договору, можливі наступні наслідки для споживача: зміна кредитної історії споживача, прострочення виконання грошового зобов’язання, взаємодія кредитодавця з позичальником в межах укладеного договору Кредиту, відступлення права грошової вимоги за договором на користь третіх осіб та інші наслідки, що можуть виникнути відповідно до чинного законодавства України та укладеного договору. У разі невиконання/прострочення виконання споживачем грошового зобов’язання за договором Кредиту, позичальнику на простроченому суму Кредиту за кожен день прострочення нараховуються проценти у розмірі, визначеному Сторонами в Договорі. У випадку невиконання позичальником умов для застосування акційної процентної ставки, користування позикою для нього стає доступним виключно на стандартних умовах — за базовою процентною ставкою. У випадку прострочення споживачем повернення Кредиту, споживач на вимогу кредитодавця зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. Також кредитодавець має право нарахувати штраф в розмірі 50% від тіла Кредиту але не більше ніж половина суми, одержаної споживачем за договором (для договорів загальний розмір кредиту за яким перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати на дату укладення Договору) або в розмірі 200% від тіла Кредиту але не більше подвійної суми, одержаної споживачем за договором (для договорів загальний розмір кредиту за яким не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати), нарахування штрафу є правом, а не обов’язком кредитодавця. ТОВ «СОС КРЕДИТ», як кредитодавець, має право звернутися до суду з позовом до споживача з метою примусового стягнення заборгованості.

3953 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит