Сума кредиту
постійним клієнтам
Термін кредиту
постійним клієнтам
Дата повернення
Тіло кредиту
 грн
Відсотки
 грн
? Середня відсоткова ставка за договором становить - %*. Реальна річна відсоткова ставка за договором становить - %**. Загальна вартість кредиту за договором становить - грн***
До повернення
 грн
У мене є промокод
Промокод не дійсний
Промокод застосован

ЩО БУДЕ, ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТ?

Платити чи не платити кредит онлайн – ось у чому питання. Останнім часом все більше клієнтів мікрофінансових і банківських установ задають собі це питання. Інтернет рясніє статтями на тему “Як не платити кредит”, сайти юридичних контор обіцяють позбавити від зобов’язань за кредитним договором, а досвідчені неплатники діляться історіями особистих перемог і поразок на ниві несплати онлайн позик. Давайте ж розберемося, чи дійсно можна не платити кредит в Україні.

Що буде, якщо не платити кредит?

Коли нараховують штраф і пеню?

Після прострочення кредиту ваш борг зростає. Тільки уявіть, тіло кредиту, відсотки за користування, штраф або пеня за прострочення. Чим довше ви ігноруєте кредитні зобов’язання, тим дорожче обійдеться недбалість. Сума може збільшитися в п’ять, десять або навіть двадцять разів від початкового боргу.

Найчастіше, санкції застосовуються:

  • на наступний день після фактичного прострочення кредиту;
  • по закінченню пільгового, так званого, грейс періоду;
  • через певну кількість днів.

Природно, такі неймовірні суми лякають позичальників і саме тоді закрадається перша думка: “Що буде, якщо не платити кредит?”

Що буде, якщо не платити кредит?

По-перше, співробітники мікрофінансової або банківської організації обов’язково нагадають вам про борг. Дзвінки від менеджерів або співробітників служби безпеки – це звичайна процедура, яка спрямована на врегулювання ситуації. У цьому випадку мета – домовитися про погашення кредиту без судового розгляду.

По-друге, готуйтеся до судового позову. Довести справу до суду – найгірше, що може зробити боржник. Не важливо, чи взяли Ви кредит онлайн або в банку, але суд справа не з приємних і тривати він може не один місяць. Деякі справи затягуються до декількох років. Зверніть увагу, якщо вас зобов’яжуть повернути кредит, доведеться виплатити і судові витрати. До того ж, послуги адвоката або юриста, в разі найму, теж недешеві.

По-третє, арешт і продаж майна. Якщо справа програна, а грошей для сплати боргу у вас немає, ситуація може загостритися. Вашу квартиру, машину й інше цінне майно пустять з молотка для покриття суми кредиту.

Ще один важливий момент, ваша кредитна історія буде безнадійно зіпсована. Навряд чи після цього варто розраховувати на кредит онлайн або будь-яку іншу позику. Гарненько зважте “за” та “проти” та прийміть правильне рішення.

Як вийти сухим із ​​води?

Однак не все так погано, як може здатися на перший погляд. Як і в банку, так і в сервісах онлайн-кредитування є шляхи вирішення для тих, хто не може погасити кредит вчасно.

Що буде, якщо не платити кредит?

Пролонгація. Послуга дозволяє продовжити користування кредитом на певний термін. Наприклад, в компанії SOS CREDIT він становить до 30 днів. Дізнайтеся подробиці в нашій статті “Кредити онлайн на карту: як це відбувається“.

Грейс період. Простіше кажучи, це час між закінченням терміну кредитування, зазначеного в договорі, і днем, з якого відбувається нарахування штрафу та пені. Наприклад, ви взяли на себе зобов’язання повернути кредит до 1 травня, але плани змінилися. До 5 травня (три повних дні) у позичальника є шанс погасити борг без додаткових фінансових санкцій.

Реструктуризація кредиту. Це послуга, яка застосовується до серйозних заборгованостей від 6 місяців і більше. Реструктуризація передбачає внесення змін до кредитного договору щодо терміну і суми кредитування. Найчастіше це практикується в банківських установах.

І пам’ятайте, серйозне ставлення до позик дозволить уникнути питання: “А що ж буде, якщо не платити кредит?” Читайте інші корисні статті в нашому блозі і дізнавайтеся ще більше про онлайн кредитування.

 

 

 

 

304 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит