ЩО БУДЕ, ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТ?
Платити чи не платити кредит онлайн – ось у чому питання. Останнім часом все більше клієнтів мікрофінансових і банківських установ задають собі це питання. Інтернет рясніє статтями на тему “Як не платити кредит”, сайти юридичних контор обіцяють позбавити від зобов’язань за кредитним договором, а досвідчені неплатники діляться історіями особистих перемог і поразок на ниві несплати онлайн позик. Давайте ж розберемося, чи дійсно можна не платити кредит в Україні.
Коли нараховують штраф і пеню?
Після прострочення кредиту ваш борг зростає. Тільки уявіть, тіло кредиту, відсотки за користування, штраф або пеня за прострочення. Чим довше ви ігноруєте кредитні зобов’язання, тим дорожче обійдеться недбалість. Сума може збільшитися в п’ять, десять або навіть двадцять разів від початкового боргу.
Найчастіше, санкції застосовуються:
- на наступний день після фактичного прострочення кредиту;
- по закінченню пільгового, так званого, грейс періоду;
- через певну кількість днів.
Природно, такі неймовірні суми лякають позичальників і саме тоді закрадається перша думка: “Що буде, якщо не платити кредит?”
По-перше, співробітники мікрофінансової або банківської організації обов’язково нагадають вам про борг. Дзвінки від менеджерів або співробітників служби безпеки – це звичайна процедура, яка спрямована на врегулювання ситуації. У цьому випадку мета – домовитися про погашення кредиту без судового розгляду.
По-друге, готуйтеся до судового позову. Довести справу до суду – найгірше, що може зробити боржник. Не важливо, чи взяли Ви кредит онлайн або в банку, але суд справа не з приємних і тривати він може не один місяць. Деякі справи затягуються до декількох років. Зверніть увагу, якщо вас зобов’яжуть повернути кредит, доведеться виплатити і судові витрати. До того ж, послуги адвоката або юриста, в разі найму, теж недешеві.
По-третє, арешт і продаж майна. Якщо справа програна, а грошей для сплати боргу у вас немає, ситуація може загостритися. Вашу квартиру, машину й інше цінне майно пустять з молотка для покриття суми кредиту.
Ще один важливий момент, ваша кредитна історія буде безнадійно зіпсована. Навряд чи після цього варто розраховувати на кредит онлайн або будь-яку іншу позику. Гарненько зважте “за” та “проти” та прийміть правильне рішення.
Як вийти сухим із води?
Однак не все так погано, як може здатися на перший погляд. Як і в банку, так і в сервісах онлайн-кредитування є шляхи вирішення для тих, хто не може погасити кредит вчасно.
Пролонгація. Послуга дозволяє продовжити користування кредитом на певний термін. Наприклад, в компанії SOS CREDIT він становить до 30 днів. Дізнайтеся подробиці в нашій статті “Кредити онлайн на карту: як це відбувається“.
Грейс період. Простіше кажучи, це час між закінченням терміну кредитування, зазначеного в договорі, і днем, з якого відбувається нарахування штрафу та пені. Наприклад, ви взяли на себе зобов’язання повернути кредит до 1 травня, але плани змінилися. До 5 травня (три повних дні) у позичальника є шанс погасити борг без додаткових фінансових санкцій.
Реструктуризація кредиту. Це послуга, яка застосовується до серйозних заборгованостей від 6 місяців і більше. Реструктуризація передбачає внесення змін до кредитного договору щодо терміну і суми кредитування. Найчастіше це практикується в банківських установах.
І пам’ятайте, серйозне ставлення до позик дозволить уникнути питання: “А що ж буде, якщо не платити кредит?” Читайте інші корисні статті в нашому блозі і дізнавайтеся ще більше про онлайн кредитування.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:
•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі; •те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту; •те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ; •те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін; •можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації; •те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати; • те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору. Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні процентні ставки (від 0,01%) за даними періодами діють до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів за визначений період в останній день періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти за попередній та/або цей період за базовою процентною ставкою (2,5%) та споживач повинен буде сплатити проценти за базовою процентною ставкою/ставками, також наступний період буде нараховуватись за базовою процентною ставкою, що визначена в договорі.Якщо споживач погасить проценти за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих акційних процентів перейде на наступний період за акційною процентною ставкою, але з урахування положень визначених вище. |