ЯК ЗАОЩАДЖУВАТИ ГРОШІ? ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ!
Коли зауваження друзів і родичів на кшталт: “ти спускаєш всі гроші на вітер”, “купуєш те, що тобі не потрібно”, “безвідповідально підходиш до фінансового планування” і так далі, починають дратувати, а грошей дійсно не вистачає, варто вжити заходів. І зараз мова йде не стільки про те, як уникнути непрошених порад і захистити себе від цікавості оточуючих, які раз у раз планують допомогти вам у вирішенні проблем, скільки про те, як економити.
Завести свиню-скарбничку, докладно записувати свої доходи та витрати, купувати більш дешевий одяг і взуття: напевно кожен із вас перепробував тисячу та один спосіб впорядкувати фінансові справи. Ось тільки…. це все марно.
У чому ваш інтерес?
Наприклад, ваша пристрасть – кулінарія. Згадайте той натхненний настрій, в якому ви готуєте страву по новому рецепту, з яким задоволенням підбираєте продукти, спеції, інвентар. Процес приготування не менш важливий ніж результат, правда? Ви відчуваєте запахи, смаки і їх відтінки, ретельно підходите до кожного з процесів. Тобто, всі 100% часу, проведені на кухні, отримуєте справжнє задоволення від того, що відбувається навколо.
Розглянемо іншу ситуацію: ви думаєте про те, що непогано було б зайнятися спортом. Раз у раз читаєте статті про здоровий спосіб життя в Men’s Health, слухаєте чергові розповіді колег з розряду “як класно пропливти пару кілометрів брасом після дня, проведеного в офісному кріслі”, ліниво переглядаєте сайт найближчого фітнес клубу. Ні, ви навіть можете сходити на тренування і чесно відпрацювати цілу годину. З одного боку, це корисно для здоров’я, та й буде про що поговорити з колегами на роботі. Ось тільки, якщо бути з собою до кінця чесними, задоволення від такого тренування ви не отримуєте. Навіть навпаки.
Хто винен і що робити?
Інтерес, азарт, іскра або те, що модно називати мотивацією. Саме за рахунок цього ми отримуємо задоволення від життя, будь то кругосвітню подорож або вивчення англійської мови. Де ж його взяти, запитаєте ви, якщо словосполучення “економити гроші” пов’язане для нас виключно з обмеженнями?
- “Розбудіть” свою внутрішню дитину. Згадайте, з яким інтересом діти вивчають усе нове. У них горять очі, енергія б’є ключем, а руки раз у раз тягнуться до чогось незвіданого. У кожному з нас живе такий же непосидючий, залишилося тільки привести його до тями. Подумайте, чого б вам хотілося? Відкиньте всі дорослі “треба”, “повинен”, вийдіть за рамки та зробіть це.
- Тепер усе по-іншому. Чим доросліші ми стаємо, тим більше наша поведінка нагадує комп’ютерну програму. У мозку міцно вкоренилися нейронні зв’язки, за рахунок яких ми думаємо і діємо за певним шаблоном. Насправді ж варіантів вирішення однієї й тієї ж ситуації існує незліченна кількість. Ми ходимо знайомою стежкою і просто їх не помічаємо, втрачаємо шанси, пропускаємо можливості. Як це змінити?
Почніть з простого: поміняйте маршрут від будинку до роботи, знайдіть кілька варіантів вирішення однієї і тієї ж задачі, знайомтеся з новими людьми. Загалом, ваше завдання – розширити своє уявлення про навколишній світ. Згодом це буде даватися все простіше, а результати стануть помітніше. Таким чином ви навчитеся шукати індивідуальний підхід до кожної ситуації, з огляду на попередній досвід.
- Прислухайтеся до себе. Визначте свої інтереси, подумайте, а що в кожному з них вас приваблює і як заняття улюбленою справою впливає на вашу особистість. Яких нових якостей ви набуваєте під час заняття улюбленою справою?
Чим докладніше та уважніше ви пропрацюєте ці питання, тим швидше дізнаєтеся як економити гроші, перестанете шукати, де взяти в борг і почнете заощаджувати.
Бачу ціль – не бачу перешкод
- Мета. Головне визначитися, навіщо вам економити та куди підуть збережені гроші. Виберіть те, чого ви дійсно хочете. Мета не обов’язково повинна бути масштабною, невеликі цілі теж рахуються.
- Стратегія. Це шлях, яким ви підете. Тут можуть бути варіанти: економити гроші за рахунок виключення однієї статті витрат, детального аналізу витрат для пошуку помилок в бюджеті, скорочення витрат в цілому.
- Тактика. Після того як ми зрозуміли мету, а також загальну стратегію, прийшов час скласти детальний план. Почніть з плану на день, тиждень або місяць. Рекомендуємо слідувати йому, адже це один з основних етапів нашої операції “як економити гроші”, ви ж не хочете знову взяти гроші в борг?
- Вторинна вигода. Знайдіть ще кілька переваг у режимі економії. Наприклад, ви вирішили менше витрачати на продукти та виключили чіпси, солодке і газовану воду. Крім того, що економія відбивається на вашому бюджеті, ви ще: знизите ймовірність цукрового діабету, схуднете, нормалізуєте водний баланс за рахунок заміни солодкої газованої води на звичайну та інше. Цей перелік можна продовжувати нескінченно, складіть свій. І чим довше він буде, тим краще.
- Змагайтеся. Дух суперництва підбадьорює і допомагає не зійти з дистанції. Влаштуйте своєрідний челендж з друзями або родичами, щоб з’ясувати, хто ж із вас економніший.
Як бачите, будь-якому, навіть не дуже цікавому заняттю можна додати фарб. Сподіваємося, ви раз і назавжди відповісте на питання: “Як економити гроші?” І досягнете поставленої мети.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
|