Сума кредиту:
Строк кредиту:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації та підтвердження Клієнтом суми та строку кредиту при поданні заявки!

Попередні умови кредитування
Повернути до
Тіло кредиту, грн
Відсотки по кредиту (період 1), грн
Сума до повернення (період 1), грн
Середня відсоткова ставка в день (период 1 и 2), %
Загальні витрати по кредиту
 

Це витрати споживача, пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту, включаючи проценти по кредиту. Комісії та інші обов’язкові платежі за супровідні послуги не нараховуються.

Графік платежів
Реальна річна відсоткова ставка, % річних
Загальна вартість кредиту за розрахунковий період

Загальна вартість кредиту за розрахунковий період – ця сума включає тіло кредиту та нараховані відсотки за 1 та 2 період користування кредитом.

Деталі
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації тут

Що таке кредитні канікули в Україні

 1. Кредитні канікули на час карантину
 2. Які бувають кредитні канікули
 3. Які банки дають кредитні канікули
 4. Умови надання кредитних канікул
 5. Заявка на кредитні канікули
 6. Максимальний розмір кредиту для кредитних канікул

Нестабільність, економічна криза і будь-які позаштатні ситуації в країні, як наприклад, карантин, пов’язаний з пандемією COVID-19, серйозно позначаються на добробуті та рівні життя громадян України. Додайте сюди зростання цін на найнеобхідніші продукти і товари, зниження рівня доходу, а що ще гірше — скорочення штатів на багатьох підприємствах, і ситуація для багатьох українців стає патовою.

Погіршує ситуацію наявність кредиту, який необхідно погашати щомісяця: прострочення за кредитними зобов’язаннями тягнуть за собою штрафні санкції, судові розгляди, зниження кредитного рейтингу. Аби з мінімальними втратами вийти з ситуації, можна взяти відстрочку за кредитом, по-іншому, скористатися кредитними канікулами, які діють в багатьох великих банках і навіть МФО України.

Розглянемо: в чому суть кредитних канікул , в яких банках діє подібна послуга і що потрібно зробити, щоб отримати відстрочку по кредиту.

Кредитні канікули на час карантину

Світова криза 2020 року, пов’язана з розвитком нової коронавірусної інфекції COVID-19, не обійшла стороною й Україну. Впроваджені для запобігання поширенню інфекції карантинні заходи, кардинальним чином позначилися не тільки на медичній та соціальній сферах, а й на фінансово-економічній ситуації в країні.

Для того щоб пом’якшити неминучий удар по економіці, був розроблений законопроект №3220, який представляв собою «антикризовий пакет» преференцій від держави, покликаних уникнути фінансового колапсу. Державні пільги поширювалися не тільки на бізнес, а й на звичайних громадян, і серед інших преференцій був введений мораторій на право банків, застосовувати будь-які штрафні санкції за прострочення виплат за споживчими кредитами. Замість цього банки зобов’язали надавати позичальникові відстрочку за платежами, по суті — кредитні канікули.

Закон діяв з березня по липень 2020 року, але оформити кредитні канікули в банках у 2021 році також можливо, правда, не кожен позичальник може претендувати на відстрочку. Як показує практика, після ослаблення карантинних заходів надання подібної пільги не є обов’язковою і гарантованої послугою. Це тільки лише прояв лояльності банківських та інших фінансових установ до позичальника, який потрапив у складне фінансове становище.

Які бувають кредитні канікули

Розшифровка поняття кредитні канікули — це надання пільгового періоду за кредитними зобов’язаннями для позичальника, під час якого не застосовуються неустойка та штрафні санкції, не нараховуються додаткові відсотки і пені. Простими словами, це відстрочка щомісячних виплат на певний термін із збереженням боргових зобов’язань перед фінансовою установою.

Всі позичальники, які хочуть скористатися подібною послугою банків, повинні пам’ятати, що відстрочка — це не скасування платежів і списання боргу.

Кредит нікуди не зникає, його все одно доведеться виплачувати, причому всю суму з відсотками, але банк, аби виключити ризик повної невиплати заборгованості, може піти назустріч позичальникові і запропонувати один з варіантів, який допоможе впоратися з фінансовим навантаженням:

 • Часткова відстрочка в банку по кредиту — один з найпоширеніших варіантів кредитних канікул, під час якого сума щомісячного платежу знижується до розміру нарахованих за користування грошима відсотків, без оплати «тіла» кредиту.
 • Повна відстрочка платежів на певний термін, протягом якого позичальник повністю звільняється від сплати боргових зобов’язань. Тобто кредит, як би «заморожується»: не потрібно платити ні відсотки, ні «тіло» позики, але такий варіант кредитних канікул можна отримати тільки за серйозної причини, підкріпленої документально.
 • Індивідуальна відстрочка по кредиту передбачає складання персонального графіка платежів відповідно з матеріальними можливостями і побажаннями позичальника. У більшості випадків банк зменшує суму щомісячного платежу по «тілу» кредиту (відповідно зменшуються і відсотки за користування грошима), але при цьому збільшується термін виплат по кредиту до повного погашення боргових зобов’язань.

Кожен з варіантів передбачає продовження дії (пролонгація) кредитного договору, але окремі банки можуть збільшити суму щомісячного платежу по кредиту після закінчення відстрочки, залишивши термін дії договірних зобов’язань без змін: все залежить від рішень банку.

Що таке кредитні канікули в Україні

Чи можна взяти відстрочку по кредитній карті

У період пандемії кредитні канікули поширювалися на споживчі кредити готівкою і на купівлю товарів/послуг, іпотечні кредити, при цьому Верховна Рада поширила дію «канікул» на ряд інших категорій кредитних продуктів, у тому числі й на дрібні позики, що надаються мікрофінансовими організаціями та компаніями.

Поширюється дія кредитних канікул і на кредитні картки, так як, у більшості випадків, такий варіант кредиту є споживчим, тобто  гроші використовуються для особистих потреб позичальника.

Які банки дають кредитні канікули

З форс-мажорними обставинами може зіткнутися кожен українець. Причиною фінансових негараздів може стати зниження заробітної плати, втрата роботи, нещасний випадок, втрата працездатності, проблеми зі здоров’ям, не пов’язані з COVID-19, і інші причини, при яких позичальник не може сповна виконувати свої зобов’язання по кредиту.

У таких випадках, особливо якщо клієнт належить до сумлінних і перевірених позичальників, банк охоче йде на поступки. Правда, корпоративна політика у кожного банку різна, тому відрізняються правила й умови оформлення кредитних канікул.

Нижче наведені банки, в яких діє послуга надання кредитних канікул, але умови отримання відстрочки по кредиту для фізичних та юридичних осіб весь час змінюються. Отримати більш детальну і актуальну інформацію щодо процедури оформлення кредитних канікул можна на сайтах фінансових організацій, що видають кредити та мікропозики.

Кредитні канікули в Альфа Банку – основні умови

В Альфа Банку діє відстрочка платежів за кредитними картками, при якій власники карток можуть оформити кредитні канікули на один місяць не більше двох разів на рік. Єдина умова для отримання відстрочки: активне використання кредитної картки не менше 3-х місяців до моменту звернення за послугою.

Під час відстрочки кредиту в Альфа Банку клієнт звільняється від внесення обов’язкових платежів, при цьому без збільшення суми наступного платежу. При цьому розрахунок комісії і відсотків не припиняється, а виконується банком у стандартному режимі.

Що стосується споживчих кредитів, клієнту, в якості альтернативи, може бути запропоновано оформлення реструктуризації кредиту.

Кредитні канікули у Райффайзен Банку

Отримати кредитні канікули в Райффайзенбанку можна за декількома програмами: для кредитних карток, іпотечні канікули та реструктуризація кредиту готівкою.

Кожна з програм представляє собою відстрочку платежів строком до 6 міс., зі збільшенням терміну кредитного договору. Після закінчення кредитних канікул банк повертає стандартні умови кредитного договору.

Кредитні канікули у Приватбанку

Більшість програм, за якими можна оформити кредитні канікули для фізичних осіб у Приватбанку, діє для позичальників, які придбали автомобіль у розстрочку, житлову нерухомість у кредит або отримали позику під заставу нерухомості .

Пріоритетним правом скористатися відстрочкою платежу по кредитних зобов’язаннях можуть військовослужбовці. Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» програма кредитних канікул для військовослужбовців у Приватбанку діє з 18 березня 2014 року. З цього дня банк скасував нарахування додаткових відсотків за кредитними зобов’язаннями військовослужбовців, та анулював усі нараховані до цього дня штрафи і неустойки.

Кредитні канікули в ПУМБі

Основна програма кредитних канікул у Першому Українському Міжнародному банку (ПУМБ) діяла у період карантину. Сьогодні отримати відстрочку платежу по кредиту або кредитною карткою можна за умови, що кредитні канікули до цього не надавалися, і не було простроченої заборгованості.

В рамках програми все одно мається на увазі сплата мінімального платежу по кредиту, наприклад, по кредитній картці обов’язковий платіж складається з відсотків за користування грошима та тіла кредиту в розмірі 0,5% від заборгованості. При цьому кошти за кредиткою «заморожуються» і стають недоступними, позичальник може тільки погашати заборгованість по картці.

Що таке кредитні канікули в Україні

Кредитні канікули у Монобанк

Скористатися кредитними канікулами у Монобанк було можливо тільки до 1 серпня 2020 року. Сьогодні, за наявності труднощів з оплатою за кредитними зобов’язаннями, позичальнику слід звернутися до банку для пошуку оптимального рішення, наприклад, реструктуризації боргу.

Кредитні канікули в УкрСиббанку

Послаблення для позичальників, які потрапили в скрутне фінансове становище у період карантину, діяло в УкрСиббанку до квітня 2020 року.

Сьогодні для тих, хто має труднощі з виплатою по кредиту, діє програма реструктуризації заборгованості, у рамках якої змінюються умови повернення кредиту. Наприклад, банк може зменшити розмір щомісячного платежу, дати тимчасову відстрочку з погашення основної суми боргу, змінити графік погашення або ж продовжити термін кредитування.

Кредитні канікули в МФО

Офіційно послуги “кредитні канікули” для мікропозик не існує. У період карантину багато МФО, виконуючи припис уряду, йшли назустріч клієнтові, не нараховуючи пені та штрафи за прострочені платежі.

Після ослаблення карантинних заходів, МФО пропонує пролонгацію, тобто продовження терміну дії кредитного договору зі сплатою, нарахованих стандартно відсотків. Тобто позичальник платить тільки фактичні відсотки за користування позикою без внесення навіть частини основного боргу, а кредитний договір при цьому продовжується на місяць (або термін, встановлений індивідуально окремої мікрофінансової організацією).

Умови надання кредитних канікул

Внаслідок пандемії, пов’язаної з коронавірусною інфекцією, постраждало багато громадян України. Напружена економічна ситуація спостерігається і сьогодні: багато українців залишилися без роботи, в інших різко скоротилися витрати, окремі громадяни перенесли хворобу, але ще не можуть оговтатися після руйнівної дії захворювання. Кредитні канікули, реструктуризація боргу, рефінансування, пролонгація кредитного договору часом стають єдиним виходом зі скрутного фінансового становища.

У 2021 році скористатися кредитними канікулами можуть не тільки військовослужбовці та учасники АТО, а й фізичні особи, малий та середній бізнес, фізичні особи-підприємці (ФОП).

У кожному банку або фінансовій компанії діють свої умови отримання кредитних канікул, але є і загальні, за наявності яких позичальник може подати заявку на відстрочку за платежами:

 • Звільнення з роботи (скорочення штатів);
 • Хвороба, як самого позичальника, так і близьких родичів;
 • Смерть близьких родичів;
 • Скорочення доходів або затримка заробітної плати на кілька місяців;
 • Банкрутство (малий і середній бізнес) + банкрутство підприємства, де працював позичальник;
 • Нанесення істотної шкоди майну, здоров’ю у результаті катаклізмів, техногенних катастроф, пандемії або за втручання третіх осіб.

Для того, щоб отримати відстрочку по платежам, багато банків висувають основну умову — відсутність простроченої заборгованості або її наявність, але на суму не більше одного щомісячного платежу по кредиту, яку позичальник зможе погасити у дату оформлення кредитних канікул.

У цілому, всі умови отримання послуги необхідно уточнювати у банку, в якому видавався кредит, а ще краще, перед тим, як взяти кредит, уважно вивчити договір на предмет присутності/відсутності можливості для отримання кредитних канікул.

За споживчим кредитом

Під споживчим кредитом мається на увазі отримання грошей готівкою (без цільового призначення) і грошей на придбання товарів та послуг (цільові кредити), які надаються позичальникові для задоволення власних потреб, не пов’язаних з підприємницькою діяльністю , тобто на особисті потреби. Виняток — фізичні особи-підприємці, які можуть отримати споживчий кредит.

До цієї категорії кредитних зобов’язань можна віднести і короткострокові позики + позики під заставу. Повний перелік категорій споживчого кредиту міститься у ст.3 Закону «Про споживче кредитування».

Для того, щоб розраховувати на кредитні канікули за споживчим кредитом, позичальникові необхідно надати підтвердження неплатоспроможності: трудова книжка із записом про звільнення, довідка, що підтверджує суттєве зниження доходів, довідка про хворобу та інше.

Для бізнесу

Для отримання пільги при оплаті кредитних зобов’язань, юридичні особи повинні надати підтвердження істотного зниження доходів або банкрутства (повного припинення роботи).

При розгляді заявки на кредитні канікули для малого бізнесу, банком буде враховуватися фінансова звітність, поточний стан позичальника, середньомісячний дохід та інші фактори.

Для пенсіонерів

Пенсіонери, які мають незакриті боргові зобов’язання, також можуть звернутися до позичальників із заявою про надання відстрочки по платежах при погіршенні фінансового становища.

У звичайному режимі (після пандемії) відстрочка по кредитах пенсіонерам оформляється, якщо пенсіонер ніде не працює, може надати довідку (виписку) про серйозне захворювання, що вимагає дорогого лікування при його наявності та інші документи, що підтверджують фінансову неспроможність. Але це, знову ж таки, не звільняє від сплати боргу в подальшому.

За автокредитом

Якщо позичальник не може платити по кредиту, що був взятий на придбання автомобіля, то у 2021 році замість кредитних канікул за автокредитом боржнику буде запропонована реструктуризація. У цьому випадку банк може переглянути не тільки терміни погашення заборгованості, але і суму щомісячних виплат, за рахунок чого платити кредит буде простіше, але довше за часом.

Одержати відстрочку по платежах позичальник може у разі втрати робочого місця або іншого джерела доходу, при істотному скороченні доходів (зниження заробітної плати з ініціативи роботодавця, зниження доходів від малого бізнесу у разі, якщо позичальник є ФОП).

Для військовослужбовців

З урахуванням особливої ​​привілеї, кредитні канікули для військовослужбовців можуть отримати професійніше військові, контрактники, службовці Нацгвардії, а також жителі населених пунктів у зоні АТО.

Відстрочка платежів діє для всіх видів кредитних продуктів та доступна військовим, які проходять строкову службу або мобілізованим до лав української армії. При цьому за наявності простроченої заборгованості, до таких позичальників не застосовуються штрафні санкції.

Для отримання кредитних канікул, військовослужбовець повинен звернутися до відділення банку-кредитора, надати повний пакет документів + ​​військовий квиток. За відсутності можливості відвідати банк особисто (служба в армії), за нього це може зробити законний представник, повноваження якого підтверджені нотаріально.

Що таке кредитні канікули в Україні

За народження дитини

Народження дитини — це не тільки щаслива подія, а й маса додаткових витрат, які часом лягають на сім’ю непідйомним тягарем, особливо за наявності серйозних фінансових проблем. У таких випадках оформлення кредитних канікул за народження дитини стає єдиним виходом, що дозволяє виключити прострочення та нарахування штрафів і пені.

При подачі заявки на надання кредитної відстрочки, крім стандартного пакета документів потрібно надати свідоцтво про народження дитини.

Під час декрету

Для жінок під час вагітності відстрочка по кредиту у декретній відпустці надається рідко. Клієнт, який перебуває у шлюбі, може попросити оплачувати кредитні зобов’язання чоловіка (або родичів).

Інша справа, якщо жінка не працює (або, при наявному кредиті, втратила роботу незадовго до вагітності), у неї немає найближчих родичів, батько дитини (і родичі по його лінії) не приймає ніякої участі для полегшення життя майбутній матері. У цьому випадку рішення про надання відстрочки приймається банком в індивідуальному порядку, якщо немає іншого виходу з положення.

При втраті роботи

Ризик утворення простроченої заборгованості найбільш часто виникає при втраті основного джерела доходів, робочого місця. Отримати кредитні канікули для безробітних можна на короткий термін, але при цьому варто вжити всіх заходів для пошуку нової роботи, у крайньому випадку, встати на облік до Центру зайнятості, де допоможуть знайти робоче місце.

Пакет документів для подачі заявки на кредитні канікули стандартний: це документи, що ідентифікують особу громадянина (позичальника), кредитний договір та документи, що підтверджують фінансові проблеми.

Заявка на кредитні канікули

Для того, щоб скористатися кредитними канікулами, слід подати заявку на відстрочку кредиту до тієї фінансової установи, в якій був отриманий кредит або позику.

Алгоритм оформлення кредитних канікул:

 • Попередньо звернутися до банку і отримати консультацію стосовно можливості отримання кредитних канікул;
 • Якщо така можливість є, слід скласти заяву (зазвичай банки надають бланк для заповнення);
 • Надати пакет необхідних документів;
 • Дочекатися рішення банку;
 • Підійти в банк особисто, обговорити з фахівцем умови надання кредитних канікул (реструктуризації) і підписати договір про відстрочення по платежах.

У період карантину багато фінансових установ підключали послугу кредитних канікул автоматично або ж давали можливість подачі заяву на відстрочку дистанційно (через онлайн сервіс банку або за телефоном). Сьогодні ці дії скасовані і для подачі заявки потрібна особиста присутність позичальника.

При подачі заявки потрібно надати весь пакет документів, який включає:

 • Паспорт громадянина України або ID-картку;
 • ІПН (ідентифікаційний код платника податків), для малого та середнього бізнесу може знадобитися виписка з ЕДРІП (ЕДРЮО);
 • Військовий квиток (за наявності);
 • Кредитний договір;
 • Документи, що підтверджують складне фінансове становище позичальника, хвороба, смерть близької людини та інші довідки на вимогу спеціаліста фінансової установи.

Якщо заява подається не особисто, а через уповноваженого представника, потрібно надати документ, завірений нотаріально, що підтверджує повноваження представника діяти від імені позичальника.

Максимальний розмір кредиту для кредитних канікул

Крім питання — як оформити кредитні канікули в Україні, багатьох позичальників цікавить максимально можливий термін відстрочки та максимальний розмір кредиту, за яким можна отримати послугу.

Що стосується терміну, на який можна відстрочити платіж, у цьому випадку, рішення залишається за банком і визначається індивідуально для кожного клієнта в залежності від його фінансового становища. Стандартно максимальний термін кредитних канікул до 12 міс. надається за іпотечними кредитами, за споживчими — не перевищує 6 місяців. Мінімальний термін відстрочки по кредитних платежах — 1 місяць.

Якщо говорити про максимальний розмір наявного кредиту, то, у цьому випадку, знову ж іпотечні кредити в пріоритеті, за ними йдуть автокредити, споживчі кредити для бізнесу і фізичних осіб, і на останньому місці кредитні карти.

Подача заявки на кредитні канікули не дає гарантії, що рішення банку буде прийнято на користь позичальника. Відмовити у відстроченні можуть через несумлінне виконання боргових зобов’язань раніше (тобто прострочення по платежах), недостовірності наданих документів, за підозри служби безпеки банку на шахрайство з боку позичальника. У будь-якому випадку, все індивідуально, і в 2021 році остаточне рішення залишається за банком.

У SOS CREDIT діє послуга пролонгації, яка дає можливість продовжити кредитування на термін до 30 днів. Найголовніше — вчасно активувати її, у чому завжди допоможе наша служба підтримки. Пропонуємо скористатися послугами компанії, адже ми можемо забезпечити видачу кредиту всього за 20 хвилин і, при цьому, все робиться через інтернет — на сайті компанії. Для подачі заявки потрібен тільки паспорт або ІПН. На відміну від банків, SOS CREDIT працює цілодобово, що є великою перевагою. Ваші фінансові питання — наше ефективне їхнє рішення!

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.

Додаток 1

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.

Додаток 2

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:

•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;

•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;

•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;

•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;

•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;

•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;

• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору. Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні процентні ставки (від 0,01%) за даними періодами діють до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів за визначений період в останній день періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти за попередній та/або цей період за базовою процентною ставкою (1,5%) та споживач повинен буде сплатити проценти за базовою процентною ставкою/ставками, також наступний період буде нараховуватись за базовою процентною ставкою, що визначена в договорі.Якщо споживач погасить проценти за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих акційних процентів перейде на наступний період за акційною процентною ставкою, але з урахування положень визначених вище.
У допущення споживачем невиконання або неналежного виконання зобов’язань згідно договору, можливі наступні наслідки для споживача:
зміна кредитної історії споживача, прострочення виконання грошового зобов’язання, взаємодія кредитодавця з позичальником в межах укладеного договору Кредиту, відступлення права грошової вимоги за договором на користь третіх осіб та інші наслідки, що можуть виникнути відповідно до чинного законодавства України та укладеного договору.
У разі невиконання/прострочення виконання споживачем грошового зобов’язання за договором Кредиту, позичальнику на простроченому суму Кредиту за кожен день прострочення нараховуються проценти у розмірі, визначеному Сторонами в Договорі.
 У випадку невиконання позичальником умов для застосування акційної процентної ставки, користування позикою для нього стає доступним виключно на стандартних умовах — за базовою процентною ставкою. У випадку прострочення споживачем повернення Кредиту, споживач на вимогу кредитодавця зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. Також кредитодавець має право нарахувати пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за час невиконання споживачем своїх зобов’язань за кредитним договором (нарахування пені є правом, а не обов’язком кредитодавця). ТОВ «СОС КРЕДИТ», як кредитодавець, має право звернутися до суду з позовом до споживача з метою примусового стягнення заборгованості.

1484 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит