Сума кредиту:
Строк платежу:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації та підтвердження Клієнтом суми та строку кредиту при поданні заявки!

 

 
Сума до повернення (період 1), грн
 

Сума до повернення (період 1), грн
 

Сума до повернення за другий платіж складається з: - щоденні проценти - щоденна комісія - тіло

 

Это расходы потребителя, связанные с получением, обслуживанием и возвратом кредита. Комиссии и другие обязательные платежи за сопроводительные услуги не начисляются.

 

 

Деталі кредиту
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації тут

Виплати при народженні дитини в Україні у 2021 році

  1. Які виплати належать при народженні дитини
  2. Закон про виплати при народженні дитини
  3. Як оформити допомогу при народженні дитини
  4. Хто має право на соціальну виплату при народженні дитини?
  5. Виплата при народженні дитини від роботодавця
  6. Виплати матерям одиначкам при народженні дитини
  7. Виплати військовослужбовцям при народженні дитини
  8. Виплати батькові при народженні дитини
  9. Досвід європейських країн

Задачі 2020 року плавно перейшли у 2021 рік, та, як і у попередньому періоді, полягають не тільки у стабілізації економіки, але і в поліпшенні демографічної ситуації в Україні у цілому. Матеріальна допомога від держави при народженні дитини (дітей), дитячі посібники та інші форми підтримки для батьків спрямовані на стимулювання народжуваності.

У даний час в молодих батьків (у тому числі і самого батька, якщо він виховує дитини один) є можливість отримання декількох варіантів виплат. Сюди включені:

  • Декретні виплати для жінок, які мають постійне місце роботи;
  • Декретні виплати для ФОП (ФОП);
  • Матеріальна допомога непрацюючим жінкам (допомога по вагітності та пологам);
  • Стандартна допомога при народженні дитини;
    Одноразова допомога у натуральному вигляді «Пакет малюка» (Babybox).

До окремої категорії державної підтримки відносяться і виплати , які здійснюються на дітей від народження і до 18 років:

  • Соціальні виплати на дітей одиноким матерям (до 18 років або до 23 років, якщо дитина навчається);
  • Виплати на дітей , чиї батьки ухиляються від сплати аліментів (до 18 років);
  • Посібник для дітей з інвалідністю та виплати особам, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами;
  • Соціальні виплати на дітей для опікунів або піклувальників (до 18 років) .

Все теми досить великі і вимагають окремого розгляду, але одне з найбільш обговорюваних питань — які виплати належать при народженні дитини у 2021 році в Україні — варто розглянути докладніше.

Які виплати належать при народженні дитини

Матеріальна допомога при народженні дитини — державна соціальна виплата, покликана фінансово допомогти молодим батькам, і створити належні умови для повноцінного утримання та виховання дитини. Підтримка надається тільки одному з батьків (мати або батько), або опікуна чи піклувальника, з яким дитина проживає на постійній основі.

Загальна сума матеріальної виплати при народженні дитини у 2021 році складе 41280 грн. незалежно від кількості дітей та розміру прожиткового мінімуму.

Ця сума ділиться на дві частини:

  • Одноразова допомога, яка виплачується відразу після народження, і становить 10320 грн. ;
  • Решта 30960 грн. виплачуватимуться одному з батьків протягом трьох років щомісяця у сумі 860 грн.

Після закінчення цього терміну, виплати припиняються.

Породіллям також надається одноразова допомога при народженні дитини у натуральному вигляді — це «Пакет малюка» або Baby Box, який містить набір найнеобхідніших для малюка речей.

У 2021 році вартість одноразової натуральної допомоги становить не менше 3-х прожиткових мінімумів, що встановлені для дитини віком до 6 років.

  • З 1 липня 2021 року ця сума збільшилася до 6039 грн., у порівнянні з вартістю, встановленою на 1 грудня 2020 року (5763 грн.);
  • з 1 грудня 2021 року вартість «Пакета малюка» збільшилася до 6300 грн.

Починаючи з 1 липня 2021 року, у батьків (опікуна, піклувальника) є можливість отримати Baby Box не у натуральному вигляді , а у грошовому еквіваленті, але за умови, що ці гроші будуть витрачені на дитину.

Виплати при народженні дитини в Україні у 2021 році

Закон про виплати при народженні дитини

Грошові виплати на дітей (дитячі гроші) регулюються Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», згідно з яким, новоспеченим батькам встановлюється матеріальна допомога у вигляді грошових виплат при народженні дитини.

При розгляді бюджету України на 2021 рік, розмір допомоги при народженні дитини залишився на рівні 2014 року, і становить фіксовану суму 41280 грн., незалежно від того, на першу дитину виплачується допомога або на другу і всіх наступних дітей.

Збільшилася тільки допомога на дітей, розмір якої прив’язаний до прожиткового мінімуму — це допомога на дітей одиноким матерям, допомога від держави при ухиленні батьків від сплати аліментів, виплати дітям , які перебувають під опікою чи на піклуванні.

Коли планується збільшення розміру виплат при народженні дитини?

Питання про зміну виплат на дитину (дітей), піднімався і піднімається в Уряді України неодноразово. З урахуванням того, що розмір виплати при народженні залишився на рівні 2014 року, позитивні зміни все ж є.

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який передбачає збільшення розміру державної соціальної виплати, що належить при народженні дитини з 2022 року. Сума допомоги, знову ж таки, фіксована, і виплачується незалежно від кількості народжених дітей і прожиткового мінімуму.

Згідно з новим законом про виплати при народженні дитини в Україні, з 1 січня 2022 року розмір допомоги збільшується до 50 тис. грн., з яких 25% будуть виплачуватися відразу, а решта будуть розподілені у рівних долях на наступні три роки (36 місяців). Планується також і подальше щорічне збільшення розміру соціальної виплати.

Виплати при народженні дитини молодим сім’ям

На розгляд Верховної Ради внесено другий варіант держдопомоги молодим сім’ям, що повторює практику 2013 року.

Цей варіант держпідтримки полягає в збільшенні:

  • Виплати при народженні першої дитини молодим батькам до 100 тис. гривень;
  • Допомога при народженні другої дитини до 200 тис. гривень;
  • Допомога при народженні третьої дитини — до 300 тис. гривень (сюди ж включені і виплати при народженні 4 та 5 дитини, а також всіх наступних дітей).

На даний момент, деталей щодо того, який розмір виплат буде запропонований, немає. При цьому у 2020 році подібна пропозиція не отримала підтримки, незважаючи на те, що особи, які займаються демографічною політикою, стверджували, що збільшення виплат позитивно позначиться на народжуваності.

Як оформити допомогу при народженні дитини

Умови отримання та перелік документів для призначення державної виплати при народженні дитини не змінилися з 2020 року.

Для того щоб оформити допомогу при народженні дитини необхідно зібрати пакет документів і особисто звернутися до органів соцзахисту за місцем прописки (реєстрації) або за місцем фактичного проживання батьків.

Важливо: звернутися до органів соцзахисту для призначення допомоги слід не пізніше 12 міс. з дня народження дитини. У разі якщо цей період пропущено, право на отримання соціальної допомоги від держави втрачається безповоротно.

Документи для виплати при народженні дитини

Для призначення грошової виплати при народженні дитини необхідно надати до органів соцзахисту стандартний пакет документів, куди включені:

  • Заява про призначення виплати;
  • Оригінал свідоцтва про народження дитини + копія;
  • ІПН (ідентифікаційний податковий код ) + копія;
  • Оригінал паспорта заявника (одержувача соціальної виплати) + копія;
  • Опікунам необхідно надати копію рішення про встановлення опікунства;
  • Банківські реквізити особового рахунку, спеціально створеного для соціальних виплат.

Ситуації бувають різні, тому, в окремих випадках від заявника потрібно надати додаткові документи, наприклад, свідоцтво про укладення (розірвання) шлюбу, довідку з ЖЕКу (або іншої організації) про місце прописки одного з батьків/дитини, документ, що підтверджує народження дитини, якщо вона народилася за межами України.

Выплаты при рождении ребенка в Украине в 2021 году

Зразок заяви на допомогу при народженні дитини

При подачі документів особисто, зразок заяви на виплату допомоги при народженні дитини нададуть співробітники соцзахисту. Також його можна знайти в інтернеті або написати у вільній формі.

У зв’язку з пандемією 2020 року зберігся й другий, спрощений варіант подачі заяви. Досить зареєструватися на сайті Міністерства соціальної політики України (через електронну пошту або електронний підпис) заповнити електронну форму заяви про призначення виплат. В цьому випадку, від батька, опікуна, піклувальника потрібно внести тільки персональні дані (паспорта, ІПН, свідоцтва про народження дитини та інше).

Терміни виплати допомоги при народженні дитини

При повному комплекті необхідних документів, їхній достовірності та правильному заповненні заяви, допомога призначається не пізніше наступного робочого дня.

  • Якщо заява подається за місцем роботи, термін виплати при народженні дитини не повинен перевищувати 10 днів.
  • При подачі заяви онлайн через сайт Міністерства соціальної політики України, документи можуть розглядатися протягом 2-х тижнів.
  • При подачі заяви на отримання виплати в органи соцзахисту до 25 числа, допомога буде виплачуватися вже з наступного місяця.

Хто має право на соціальну виплату при народженні дитини?

На соціальні виплати можуть розраховувати різні категорії жінок незалежно від віку, які виношують дитину на території України і є особами, застрахованими або не застрахованими за спеціальною програмою соцстрахування.

До них відносяться:

  • Офіційно працюючі жінки;
  • Жінки, що потрапили під скорочення штатів при ліквідації підприємства;
  • Фізичні особи-підприємці (ФОП), які платять ЄСВ (єдиний соціальний внесок);
  • Жінки-військовослужбовці;
  • Жінки, які завагітніли під час навчання (студентки та аспірантки);
  • Офіційно безробітні жінки, які перебувають на обліку в Центрі зайнятості.

В окремих випадках, на соціальну виплату при народженні має право батько дитини і усиновитель-одинак ​​за умови відсутності запису в графі батько/мати.

Виплата при народженні дитини від роботодавця

Усім жінкам, які мають офіційне джерело прибутку та повинні незабаром стати мамами, належить декретна відпустку і виплати на роботі при народженні дитини.

Термін декретної відпустки залежить від кількості дітей:

  • Якщо жінка чекає на одну дитини — термін декрету становить 126 календарних днів (70 днів до пологів і 56 днів після);
  • За двійні і більше — термін декрету збільшується до 140 днів (70 днів до пологів і 70 днів після);
  • Вагітним жінкам, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС, належить 180 днів відпустки.

Розмір декретних виплат дорівнює 100% середньомісячної офіційної зарплати на тому місці роботи, де жінка працювала до виходу у декрет. Жінка, що має офіційне місце роботи та що є застрахованою особою, повинна звернутися до органів соцзахисту не пізніше 12 місяців з моменту закінчення декретної відпустки. У цьому випадку, вона має право на всі декретні виплати 2021 Україна.

Виплати при народженні дитини в Україні у 2021 році

Виплати самозайнятим жінкам-підприємцям (ФОП)

Окрема категорія — самозайняті жінки-підприємці (ФОП). Якщо вони виплачували ЄСВ, їм також покладено декретну відпустку + допомогу з Фонду соцстрахування у зв’язку з вагітністю та пологами.

Розмір матеріальної допомоги визначається індивідуально і залежить від кількості днів декретної відпустки і розмірів внесків (ЄСВ): чим більше сума сплачених внесків, тим більшою буде сума декретних виплат.

Виплати непрацюючим жінкам

Якщо майбутня мати ніде не працює, але перебуває на обліку у ЦЗ, їй також належить соціальна допомога від держави, стандартний розмір якої становить 25% від діючого прожиткового мінімуму в країні.

Виплати матерям одиначкам при народженні дитини

До категорії матерів-одиначок відносяться жінки, які народили дитину без офіційного оформлення шлюбу та виховують її без прямої участі батька. Такі жінки мають повне право на отримання державної допомоги, яка розраховується, виходячи з прожиткового мінімуму в країні та місячного доходу на одного члена сім’ї.

Жінка, яка народила дитину від чоловіка і не перебуває з ним у офіційному шлюбі, але батько дитини проживає разом з нею і бере активну участь в її вихованні та утриманні, не рахується матір’ю-одиначкою і не має права на отримання державної допомоги.

Отримання статусу матері-одиначки і виплат від держави також неможливо у разі, якщо дитина (діти) знаходяться в спеціальних інтернатах на забезпеченні держави.

Виплати військовослужбовцям при народженні дитини

На допомогу при народженні дитини можуть розраховувати різні категорії жінок, у тому числі і жінки, які служать в лавах Армії (ВСУ, СБУ, Держприкордонслужба, поліція і т.д) , і жінки — дружини військовослужбовців, що проходять військову службу за призовом.

Їм також належить допомога по вагітності та пологах, декретні виплати, допомога при народженні дитини та щомісячні грошові виплати на утримання дитини.

Допологові і післяпологові виплати військовим при народженні дитини призначаються не пізніше 6 міс. з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Виплата одноразова і виплачується у повному розмірі за весь період відпустки, тривалість якої залежить від перебігу пологів та кількості новонароджених (126 або 140 днів).

Відповідно до законодавства, допомога виплачується у розмірі 100% середньомісячного офіційного доходу жінки (зарплата, грошове забезпечення). Для отримання допомоги жінка-військовослужбовець має звернутися за місцем військової служби.

Виплати батькові при народженні дитини

Прийнято думати, що виплати на дітей належать тільки жінкам, але їх можуть отримувати і чоловіки. Причини для цього можуть бути різні, і найчастіше це особливі обставини, при виникненні яких батько дитини може отримати, і одноразову допомогу при народженні, і щомісячну допомогу на дітей до 18 років.

Державна матеріальна допомога при народженні дитини батькові належить і в разі смерті матері під час пологів, якщо він буде у повній мірі виконувати батьківські обов’язки. В іншому випадку, це право переходить опікуну або усиновителю.

Досвід європейських країн

Найближчим часом в Україні можуть бути введені, так звані «економічні паспорти». Даний законопроект був внесений до Верховної Ради нардепом від партії «Слуги народу» Дмитром Костюком.

Для чого потрібен, і в чому суть економічного паспорта?

Вся справа у тому, що за даними Державної прикордонної служби України, з моменту останнього перепису населення, яка проводиться у 2001 році, з країни виїхали і не повернулися 6,3 млн. українських громадян. Для зниження відтоку громадян з країни, необхідно забезпечити молоде покоління стартовим капіталом, яким і є «економічний паспорт».

У свою чергу «економічний паспорт» представляє собою лицьовій (персональний депозитний) рахунок для кожного новонародженого українця, що народжений або народиться після 1 січня 2021 року і проживе в Україні до настання свого повноліття, тобто до 18 років. Протягом цього часу на особистий особовий рахунок українця будуть надходити відрахування з державної скарбниці. Це буде 1% від продажу корисних копалин, видобутих із надр України. Отримати кошти (депозит) молодий українець зможе після настання 18 років.

Для контролю та функціонування системи передбачається створити «Фонд майбутнього», що буде відкривати особові рахунки, рівномірно розподіляти по ним кошти і виплачувати гроші після настання повноліття.

Ідея не нова: така система держпідтримки діє і в європейських країнах:

ОАЕ (Об’єднані Арабські Емірати) Кожен громадянин Арабських Еміратів на своє повноліття отримує фінансову допомогу від держави (відсоток за продаж нафти).
Ірландія Держава Ірландії виплачує на кожну дитину 2500 доларів, з яких батькам при народженні малюка виплачується невелика частина. Решта суми ділитися на дві частини: першу можна отримати після досягнення дитиною 4-річного віку, а залишок — після досягнення 12 років.
Сингапур У Сінгапурі на кожну народжену дитину відкривається спеціальний банківський рахунок, на який держава вносить 3 тис. Сінгапурських доларів (близько 2 тис. американських доларів).

Існує в країні і така практика: на другу дитину відкривають банківський рахунок батьки і вносять туди певні суми. Після досягнення віку дитини 6-ти років, держава збільшує накопичену суму на 6 тис. сінгапурських доларів (близько 4 тис. американських доларів).

Австралія В Австралії батьки за кожну новонароджену дитину отримують премію сумою 4 тис. австралійських доларів (близько 3 тис. доларів США). З цієї суми на руки видається тільки 30%, а решта виплачується протягом 2-х років за умови, що дитині зроблені всі щеплення.
Кувейт У Кувейті на кожну новонароджену дитину автоматично заводиться банківський рахунок, куди держава вносить початкову суму, приблизно рівну 3 тис. американських доларів. Приріст грошей на рахунок здійснюється не тільки за рахунок нарахування та пролонгації відсотків, але і відрахувань батьків. Скористатися грошима з рахунку може тільки його власник, тобто дитина за досягнення повноліття.

Досвід попередніх років показує, що збільшення дитячих виплат, допомоги та інших варіантів матеріальної підтримки від держави вимагає досконального вивчення та перевірок, щоб виключити будь-яку можливість зловживання і нераціонального (нецільового) використання «дитячих грошей».

Внесені на розгляд Верховної Ради нові законопроекти ще до кінця не дороблені, тому невідомо, чи будуть вони прийняті у 2021 році. Хоча уряд України зацікавлений у збільшенні матеріальної допомоги для батьків з нагоди народження дитини, і неважливо, перша це дитина або п’ята. Достатні дотації від держави дозволять прибрати проблеми пошуку додаткових коштів на утримання дітей, і у батьків буде більше часу на виховання гідного громадянина України.

Турбота про дитину — тим паче, новонароджену, вимагає великих витрат. SOS CREDIT готовий забезпечити вас додатковими грошима на картку до 30 днів. У разі потреби кредитування можна продовжити на 7, 15 або 30 днів. Працюємо з клієнтами з 18 і до 90 років за вигідними умовами: відсоткова ставка від 0,01%, подача заявки по інтернету, без довідки про доходи, без застави. Відразу кілька способів повернення кредиту. Ваш малюк гідний тільки найкращого! SOS CREDIT допоможе, аби ви могли його цим забезпечити.

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.

Додаток 1

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.

Додаток 2

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:

•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;

•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;

•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;

•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;

•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;

•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;

• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні умови (проценти та комісії від 0,01%)за даними періодами діють за кожен день до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів та/або комісій за визначений в останній день останнього періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти та/або комісії за кожен день за попередній та/або цей період за базовими умовами (1%) та споживач повинен буде сплатити проценти та/або комісії за кожен день за базовими умовами договору, також наступний період буде нараховуватись за базовими умовами, що визначена в договорі. Якщо
споживач погасить проценти та комісії за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих Акційних умов (процентів та комісій Договору за кожен день перейде на наступний період за Акційними умовами, але з урахування положень визначених вище.

У допущення споживачем невиконання або неналежного виконання зобов’язань згідно договору, можливі наступні наслідки для споживача: зміна кредитної історії споживача, прострочення виконання грошового зобов’язання, взаємодія кредитодавця з позичальником в межах укладеного договору Кредиту, відступлення права грошової вимоги за договором на користь третіх осіб та інші наслідки, що можуть виникнути відповідно до чинного законодавства України та укладеного договору. У разі невиконання/прострочення виконання споживачем грошового зобов’язання за договором Кредиту, позичальнику на простроченому суму Кредиту за кожен день прострочення нараховуються проценти у розмірі, визначеному Сторонами в Договорі. У випадку невиконання позичальником умов для застосування акційної процентної ставки, користування позикою для нього стає доступним виключно на стандартних умовах — за базовою процентною ставкою. У випадку прострочення споживачем повернення Кредиту, споживач на вимогу кредитодавця зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. Також кредитодавець має право нарахувати штраф в розмірі 50% від тіла Кредиту але не більше ніж половина суми, одержаної споживачем за договором (для договорів загальний розмір кредиту за яким перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати на дату укладення Договору) або в розмірі 200% від тіла Кредиту але не більше подвійної суми, одержаної споживачем за договором (для договорів загальний розмір кредиту за яким не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати), нарахування штрафу є правом, а не обов’язком кредитодавця. ТОВ «СОС КРЕДИТ», як кредитодавець, має право звернутися до суду з позовом до споживача з метою примусового стягнення заборгованості.

2334 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит