Сума кредиту:
Строк кредиту:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації.

Попередні умови кредитування
Повернути до (період 1)
Тіло кредиту, грн
Відсотки по кредиту (період 1), грн
Сума до повернення (період 1), грн
Середня відсоткова ставка в день (период 1 и 2), %
Графік платежів
Реальна річна відсоткова ставка, % річних
Загальна вартість кредиту за розрахунковий період
Деталі
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації.

ЯК ПЛАНУВАТИ СІМЕЙНИЙ БЮДЖЕТ?

Складно знайти сім’ю, яка жодного разу не поставала перед грошовими труднощами. Не секрет, що багато людей живе від зарплати до зарплати. Гостра нестача вільних коштів змушує українців брати кредит. Чому так відбувається? Від нерозуміння, як вести сімейний бюджет правильно. Аналіз доходів, витрат та грамотне планування дозволяє дисциплінувати витрати й контролювати повсякденні витрати.

Скрупульозний аналіз бюджету допоможе сплатити борги та поліпшити сімейний добробут. Добре, якщо у процесі планування братимуть участь всі члени сім’ї.

Що таке бюджет сім’ї взагалі? Це облік загального доходу та витрат усіх членів сім’ї. Найчастіше він складається на місяць. До бюджету можна додати як обов’язкові витрати, так і додаткові – сезонні покупки, свята, дні народження, подорожі, лікування. Перед початком планування слід проаналізувати надходження та витрати за попередні кілька місяців. В якості доходу враховуйте не лише офіційну зарплату, але й інші джерела – соціальні виплати, пенсії, премії, відсотки від депозитів.

Як спланувати сімейний бюджет?

Домашній бюджет – класифікація витрат

Грамотне планування бюджету на місяць неможливо уявити без контролю витрат, які умовно поділяються на кілька категорій:

 • Особисті витрати кожного з членів подружжя.
 • Заборгованість перед кредитною установою.
 • Витрати на дітей.
 • Загальні витрати на сім’ю.

Класифікувавши існуючі витрати, намагайтеся правильно прорахувати та розподілити бюджет сім’ї на місяць. Пропишіть конкретні суми по кожному з наведених вище пунктів. Намагайтеся враховувати все, заведіть зошит та збирайте чеки з магазинів.

Планування сімейного бюджету неможливе без правильного розподілу. Пріоритет надається важливим та терміновим статтям. Можна створити «конверт» для незапланованих випадків – поламка побутової техніки або авто, лікування, раптовий захід й інше.

Залишок грошей розподіляємо на такі потреби:

 • Продукти харчування;
 • Пересування громадським транспортом;
 • Комунальні платежі, оплата мобільного зв’язку;
 • Дозвілля.

Якщо лишаються зайві кошти, не поспішайте їх витрачати. Відкладіть на майбутнє, створіть резерв для важливих покупок.

Як спланувати сімейний бюджет?

Чого не можна припускатися, плануючи домашній бюджет?

Розподіляючи свій бюджет, намагайтеся уникати поширених помилок:

 • Витрачати велику суму у перший тиждень на особисті потреби. Витративши основну частину, ви розумієте, що на квартплату, харчування, ліки грошей вже не лишається. Що робить більшість? Сплачує комунальні послуги частинами, накопичуючи нові борги.
 • Гроші, якими потрібно погасити кредит, витрачаються на інші потреби. Коли терміни виплат зменшуються, решту коштів витрачають на погашення заборгованості та оплату прострочених відсотків. До нового надходження грошей ще багато часу, а поточні витрати нікуди не зникають. Планування сімейного бюджету у цьому випадку зводиться до встановлення режиму жорсткої економії.
 • Неправильний розподіл грошей на особисті потреби. Наприклад, ви вирішили придбати щось на розпродажі, але раптово вийшла з ладу важлива побутова техніка. Терміново потрібні кошти, а їх немає! У цьому випадку можна попросити у друзів або оформити кредит онлайн до зарплати у МФО (мікрофінансовій організації).

Як вести сімейний бюджет і на чому можна заощадити?

Зберегти фінанси легко – зайвий раз відмовити собі у поході в ресторан, кінотеатр або клуб. Купуючи щось у магазині, користуватися списком і не піддаватися миттєвому бажанню купити яскраву дрібничку.

Краще витратити гроші на:

 • Саморозвиток. Курси підвищення кваліфікації, вивчення іноземної мови, спортзал – корисна інвестиція. Важливо розподілити свій бюджет на харчування. Це не означає, що потрібно обмежувати себе в їжі. Важливо харчуватися збалансовано та правильно. Йдіть до магазину ситими з переліком необхідних товарів.
 • Здоров’я. Профілактика – краще лікування. Погодьтеся, краще раз на півроку відвідати стоматолога, ніж дотягнути до того моменту, коли вже все болить і лікування вимагає серйозних витрат.

Спробуйте відкладати з малого. Наприклад, відмовитися від шоколадок до чаю або кави у кав’ярні. Придумайте собі мету накопичення та постійно відраховуйте на неї гроші.

Планування сімейного бюджету – це ефективний спосіб привести свої фінанси до ладу. Спробуйте та переконайтеся в цьому самі.

 

 

883 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит