Сума кредиту:
Строк кредиту:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації та підтвердження Клієнтом суми та строку кредиту при поданні заявки!

Попередні умови кредитування
Повернути до
Тіло кредиту, грн
Відсотки по кредиту (період 1), грн
Сума до повернення (період 1), грн
Середня відсоткова ставка в день (период 1 и 2), %
Загальні витрати по кредиту
 

Це витрати споживача, пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту, включаючи проценти по кредиту. Комісії та інші обов’язкові платежі за супровідні послуги не нараховуються.

Графік платежів
Реальна річна відсоткова ставка, % річних
Загальна вартість кредиту за розрахунковий період

Загальна вартість кредиту за розрахунковий період – ця сума включає тіло кредиту та нараховані відсотки за 1 та 2 період користування кредитом.

Деталі
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації та підтвердження Клієнтом суми та строку кредиту при поданні заявки!

Пільги дітям війни в Україні

  1. Хто відноситься до дітей війни
  2. Законодавство про пільги дітям війни
  3. Які пільги мають діти війни
  4. Як отримати статус дитини війни
  5. Пільги дітям війни у ​​2021 році

Серед громадян України є особлива категорія — це покоління, чиє дитинство збіглося з періодом Другої світової війни 1941 – 1945 рр. Українське законодавство встановлює для таких громадян особливий правовий статус дітей війни, що дає право на пільги та отримання соціальної підтримки з боку держави. Відповідно до букви закону і офіційної позиції Міністерства соціальної політики України, основна мета присвоєння такого статусу для військового покоління — це визнання суспільством всіх труднощів життєвого шляху українців, чиє дитинство та юнацькі роки припали на час, повне злигоднів, поневірянь і небезпеки.

Велика частина громадян зі статусом дитини війни — це пенсіонери досить похилого віку, яким важко відстоювати свої права, відвідувати різні інстанції. Саме тому питання соціальних виплат дітям війни хвилює їхніх найближчих родичів, і варто докладніше розібратися — які пільги та соціальна підтримка актуальні у 2021 році.

Пільги дітям війни в Україні

Хто відноситься до дітей війни

Правовий статус «Діти війни» і права даної категорії громадян закріплені на законодавчому рівні та регулюються Законом «Про соціальний захист дітей війни».

Закон України «Про соціальний захист дітей війни» був прийнятий 18 листопада 2004 року, і згідно з ним, дітьми війни визнані (або визнаються) ті громадяни України, кому на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років. Якщо точніше, то це люди, народжені в період між 1 вересня 1927 року і 3 вересня 1945 року.

Законодавство про пільги дітям війни

Правовий статус дітей війни — це не просто статус. Це забезпечення людей, які пережили в дитинстві війну і дивом дожили до теперішнього часу, державними соціальними гарантіями, затвердженими в законі України.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», державна соціальна гарантія встановлюється не тільки з метою визнання важкого життєвого шляху, а й надання преференцій від держави, виражених у пільгах.

Державна соціальна гарантія може надаватися у вигляді матеріальної допомоги та компенсацій дітям війни, надбавки до пенсії і інших заходів соціального захисту. Єдине, у визначенні терміну «державної соціальної гарантії» зазначено, що законодавством встановлюється мінімальний розмір державної соціальної допомоги, тільки ось точної цифри немає.

Які пільги мають діти війни

Якщо говорити простою мовою, то основа всіх законодавчих актів, що стосуються соціальної допомоги дітям війни — це підтримка гідного рівня життя людей, чиє дитинство випало на важкі воєнні роки.

В українському законодавстві, а точніше в ст.5 Закону, чітко прописані основні права та пільги дітям ВВВ, які повинні бути забезпечені і надаватися громадянам на законних підставах крім заробленої протягом дорослого життя трудової, страхової або соціальної пенсії .

Враховуючи, що наймолодшій дитині війни у 2021 році виповнилося або виповниться 76 років, то велика частина пільг перестала бути актуальною. Сьогодні в архіві знаходяться всі преференції, які стосуються трудової діяльності громадян такої категорії.

Так:

  • Громадянина зі статусом дитини війни не можна було звільнити в числі перших при скороченні чисельності та штату працівників, так як за ним закріплено перевагу залишення на робочому місці;
  • За дітьми війни зберігалася перевага використання чергової відпустки в зручний для них час;
  • Також громадянин за гострої потребі міг отримати додаткову неоплачувану відпустку терміном до двох тижнів на рік (за свій рахунок).
  • За тимчасової непрацездатності, допомога дітям війни виплачувалося у розмірі 100% від значення середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.

Більше за все суперечок, питань і судових розглядів пов’язано з пільгою, закріпленої в ст.6 Закону «Про соціальний захист дітей війни», яка сьогодні також практично втратила актуальність.

Дослівно ця пільга гарантувала підвищення пенсії дітям війни , тобто щомісячну надбавку до пенсії/або до щомісячного довічного грошового утримання/або до державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Після прийняття закону ця надбавка становила 30% від мінімальної пенсії за віком, проте у подальшому була знижена до 7% від прожиткового мінімуму, а в 2014 році і зовсім остаточно скасовано, що йшло врозріз з чинним законодавством. Конституційний Суд завважив ці дії неправомірними, у результаті, у березні 2014 року Кабмін України повернув доплату до пенсії дітям війни, але встановив її на рівні символічної суми у 66,43 грн., яка не змінювалася протягом тривалого часу.

Пільги дітям війни в Україні

Види діючих пільг

Закон України та інші нормативно-правові акти, що стосуються дітей війни — це основа соціальної захищеності громадян з подібним статусом. І якщо окрема частина соціальних гарантій не актуальна, то у повному списку пільг дітям війни присутні і інші заходи соціальної допомоги та підтримки особливої ​​категорії громадян.

У переліку актуальних у 2021 році пільг:

  • для дітей війни діє першочергове (позачергове) відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
  • Зберігається право на отримання 25% знижки на комунальні послуги (за користування електроенергією, газом та інше ) у межах середніх норм (соціального стандарту) споживання.
  • Особи з інвалідністю категорії людей зі статусом «діти війни» при відповідних показаннях до госпіталізації і при наявності вільних місць, мають право на отримання стаціонарної медичної допомоги у госпіталях для ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
  • Також пенсіонери можуть безкоштовно реєструвати громадські організації і користуватися законним правом на відстоювання своїх інтересів на державному рівні.
  • Для дітей війни діє і безкоштовний проїзд на наступних видах транспорту: всі види міського громадського пасажирського транспорту, автотранспорт загального користування у сільській місцевості, приміські автобуси, що курсують у межах області проживання, а також залізничний і водний транспорт приміського сполучення.

Відповідно до законодавства, нагляд за дотриманням і правильним застосуванням цього Закону підприємствами, установами та організаціями, що надають пільги, покладаються на місцеві державні адміністрації. При цьому сам громадянин України, який має статус «діти війни» (та його найближчі родичі), може при виявленні порушень законодавства або у разі незгоди з рішеннями підприємств, установ або організацій, які представляють пільги, звертатися до місцевого суду.

Це, зокрема, стосується надання дітям війни останньої у списку пільги, що гарантує безкоштовний проїзд. На жаль, не у всіх областях України цей пункт неухильно дотримується. Хоча відмова від пільгового перевезення і будь-які обмеження пільгових перевезень, які часто приймаються місцевими органами виконавчої влади — це пряме порушення прав громадян з особливим правовим статусом, що несе за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Як отримати статус дитини війни

Для офіційного оформлення правового статусу «діти війни» та отримання можливості користуватися всіма правами і пільгами, необхідно:

  • Звернутися до управління Міністерства з соціального захисту для громадян України за місцем реєстрації або до Єдиного центру отримання адміністративних послуг;
  • Надати необхідний пакет документів;
  • Подати документи можна особисто або через уповноваженого представника;
  • Заповнити заяву і дочекатися рішення.

Необхідний список документів можна уточнити в органах соцзахисту, але в більшості випадків буде потрібно:

  • Документ, що засвідчує особу (паспорт);
  • У разі якщо заяву під ается через уповноваженого представника, будуть потрібні документи, що засвідчують особу і повноваження особи, що представляє інтереси заявника;
  • Пенсійне посвідчення (свідоцтво про вихід на пенсію за віком в ПФУ);
  • ІПН (ідентифікаційний код платника податків);
  • Довідка про склад сім’ї за місцем проживання.

Будь-які невідповідності у документах, даті народження, недостовірні дані, ненадання одного або двох документів, дефекти документів, що не дозволяють однозначно тлумачити їх вміст, можуть стати приводом для відмови у наданні статусу.

Пільги дітям війни в Україні

Як отримати пільги

Все пільги, крім знижки за комунальні послуги, можна отримати за пред’явлення пенсійного посвідчення, у якому стоїть штамп про присвоєння статусу дитини війни.

Для отримання знижки на ЖКП, у більшості випадків буде потрібно надати довідку про доходи, що буде підтверджувати той факт, що дохід на одного члена сім’ї пільговика не вище встановленої величини, що дає право на пільгу.

Розмір доходу, тобто встановлена ​​гранична величина доходу, після перевищення якої громадянин не має права на пільги, змінюється з 1 січня кожного року. Так, величина доходу, встановлена ​​з 1 січня 2021 року, становить 3180 грн. на кожного члена сім’ї. Якщо дохід на кожного члена сім’ї менше цієї величини, то скористатися пільгою на ЖКП можна, якщо більше — вже ні. У цьому випадку пільговик може скористатися субсидією.

Пільга і субсидія — не одне й те саме. У першому випадку — це знижка, у другому — компенсація частини вартості оплачених послуг. При цьому ці два види соціальної допомоги не підсумовуються, тобто не можуть діяти одночасно: або пільга (знижка), або субсидія. Оформити субсидію можна також в органах соцзахисту, надавши необхідні для оформлення довідки про доходи.

Пільги дітям війни у ​​2021 році

Невеликі пенсії, гостра нестача коштів на життєво необхідні ліки, продукти та інші невідкладні потреби: все це негативно позначається на загальному добробуті громадян. Тому один з найбільш нагальних питань пенсіонерів зі статусом дитини війни – чи будуть зміни в пільгових тарифах, чи плануються підвищення пенсій і виплат?

Зміна переліку пільг, внесення доповнень, збільшення виплат дітям війни у ​​2021 році регулюється на законодавчому рівні і залежить не тільки від рішень уряду, а й від економічної ситуації у країні.

Більшу частину пенсіонерів «дітей війни» цікавить саме пільга на комунальні послуги. Відповідно до Закону, діти війни можуть отримати 25% знижку (в окремих випадках 50%) на комунальні послуги за місцем реєстрації у межах середніх норм споживання за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї у розрахунку на одну особу за 6 міс. не перевищує величину доходу, що дає право на отримання пільги.

Відповідно нововеденням у законодавстві стосовно пільг для дітей війни, пільга на ЖКП має свої особливості і обмеження:

  • Пільга поширюється на всі види комунальних послуг, до яких відносяться: газо- і електропостачання, централізовані водопровідні мережі та опалення, каналізація (водовідведення), вивезення побутових відходів.
  • Пільга поширюється тільки на норми (ліміти) споживання, які встановлюються для кожного члена сім’ї, що проживає на одній житлоплощі: все, що понад соціального стандарту сплачується у повному обсязі.
  • Пільга надається тільки у тому випадку, якщо середньомісячний дохід на одного члена сім’ї пільговика становить менше затвердженої на момент звернення суми (для 2021 року — ця сума становить 3180 грн.).

Що стосується виплат та надбавок до пенсії, то у 2021 році все залишається як і раніше. Фінансова допомога призначається, навіть якщо у пенсіонера немає стажу роботи, але він отримує пенсію за віком і може підтвердити свій правовий статус. Мінімальна пенсія в Україні у 2021 році становить 1769 грн., з урахуванням пільгового статусу сума допомоги становитиме 1900 грн.

У 2021 році, як і в попередніх, увага приділяється всім соціально-незахищеним категоріям громадян Україна, в тому числі і дітям війни. Громадяни із зазначеним правовим статусом мають повне право на пільги та інші заходи соціальної підтримки, у тому числі і матеріальну допомогу для забезпечення оптимального рівня і якості життя в умовах складних реалій та економічної ситуації в країні.

Нагадуємо, що SOS CREDIT співпрацює з різними громадянами України — у тому числі й діти війни. Скористайтеся нашими послугами, щоб відчути особисто всі переваги. Ми видаємо гроші на банківську картку на будь-які потреби, за мінімальною відсотковою ставкою, є послуга пролонгації, без приїзду до офісу компанії, всього за 20 хвилин, через інтернет, без довідок — для подачі заявки потрібні тільки дані паспорта позичальника та його ідентифікаційний код. Шукати поручителів не потрібно. Працюємо 365 днів на рік для вас!

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.

Додаток 1

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.

Додаток 2

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:

•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;

•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;

•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;

•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;

•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;

•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;

• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору. Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні процентні ставки (від 0,01%) за даними періодами діють до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів за визначений період в останній день періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти за попередній та/або цей період за базовою процентною ставкою (2,5%) та споживач повинен буде сплатити проценти за базовою процентною ставкою/ставками, також наступний період буде нараховуватись за базовою процентною ставкою, що визначена в договорі.Якщо споживач погасить проценти за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих акційних процентів перейде на наступний період за акційною процентною ставкою, але з урахування положень визначених вище.
У допущення споживачем невиконання або неналежного виконання зобов’язань згідно договору, можливі наступні наслідки для споживача:
зміна кредитної історії споживача, прострочення виконання грошового зобов’язання, взаємодія кредитодавця з позичальником в межах укладеного договору Кредиту, відступлення права грошової вимоги за договором на користь третіх осіб та інші наслідки, що можуть виникнути відповідно до чинного законодавства України та укладеного договору.
У разі невиконання/прострочення виконання споживачем грошового зобов’язання за договором Кредиту, позичальнику на простроченому суму Кредиту за кожен день прострочення нараховуються проценти у розмірі, визначеному Сторонами в Договорі.
 У випадку невиконання позичальником умов для застосування акційної процентної ставки, користування позикою для нього стає доступним виключно на стандартних умовах — за базовою процентною ставкою. У випадку прострочення споживачем повернення Кредиту, споживач на вимогу кредитодавця зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. Також кредитодавець має право нарахувати пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за час невиконання споживачем своїх зобов’язань за кредитним договором (нарахування пені є правом, а не обов’язком кредитодавця). ТОВ «СОС КРЕДИТ», як кредитодавець, має право звернутися до суду з позовом до споживача з метою примусового стягнення заборгованості.

2136 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит