Що потрібно знати перед тим, як стати на біржу праці
- У яких випадках можна стати на облік до центру зайнятості?
- Скільки можна коштувати на біржі праці в Україні?
- Що робити, якщо не вистачає допомоги з безробіття?
“Як стати на біржу праці онлайн?”, “Які документи для подачі необхідні?”, “Як швидко потрібно стати на біржу праці?”, “Які виплати і коли будуть?” — ці та інші питання цікавлять громадян зі статусом “безробітний”. Гроші потрібні будь-якій людині, а якщо у неї непрості життєві обставини, наприклад, діти чи родичі, за якими потрібен догляд, то питання стоїть гостро.
Населення України становить понад 41,3 млн. У 3-му кварталі 2021 року рівень безробіття у країні сягнув 9,2%. Передбачається, що у 2022 році він збільшиться у середньому до 10%. За словами одного з членів Економічного дискусійного клубу, в осінньо-зимовий період кількість сезонних пропозицій щодо роботи значно менша. І у сфері сервісу будуть скорочення через карантин.
Громадяни без працевлаштування отримують держпідтримку: фінансову та у пошуку нової роботи. Для цього ми розповімо, як стати на біржу працю в Україні.
У яких випадках можна стати на облік до центру зайнятості?
Закон каже, що така можливість доступна для всіх громадян, які можуть працювати, але не мають прибутку на даний момент.
- Категорія громадян молодших 16 років, які раніше працювали, але втратили її через скорочення, закриття підприємства.
- Категорія громадян 15-60 років, які на даний момент не мають доходу.
- Категорія громадян з інвалідністю, вік яких поки що не дозволяє отримання пенсії за віком. Вони живуть пенсію по інвалідності чи соціальну допомогу від держави.
- Категорія громадян, перебуваючих у передпенсійному віці, які втратили роботу, але готові вийти на іншу.
Також у таких випадках, коли людина працює, але хоче влаштуватися на нову роботу, змінити напрямок, поєднувати ще одну зайнятість із поточною. Можна стати на біржу праці онлайн, за допомогою програми “Дія” або особисто подати документи та заяви для цього.
На даний момент в Україні немає програми, аби можна було зареєструватися у центрі зайнятості. Ми розповімо, як це зробити за допомогою “Дія”.
- Зареєструйтеся на сайті. Знадобиться ваш електронний підпис, тому його потрібно активувати.
- Внесіть номер мобільного.
- Заповніть графу про номер телефону.
- Заповніть графу про електронну пошту.
- Визначтеся із центром зайнятості.
- Заповніть графу про банківський рахунок, на який вам надходитимуть виплати.
- Завантажте фото посвідчення особи.
- Завантажте фото документа, що підтверджує освіту.
- Поставте електронний підпис.
Ті, кого цікавить як стати на облік у центр зайнятості, хочуть знати, як саме спілкуватися з фахівцем при особистому поданні документів. Для цього йому потрібно отримати якнайбільше інформації про вас. Поділіться, чого саме ви очікуєте від нової роботи та керівника. Якщо хочете змінити рід діяльності, він може виписати направлення на відповідні курси. Безробітним пропонують пройти спеціальний тест визначення сфери зайнятості саме йому.
Розмір допомоги не є загальним для всіх. На нього впливає стаж та середня заробітна плата за рік громадянина. Існує розмір мінімальних виплат – 650 грн. Його визначено Правлінням фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування у разі безробіття. Розмір найбільшої виплати — 4 прожиткові мінімуми в Україні.
Розрахунок відбувається з 8-го дня. Якщо це було звільнення або порушення трудової дисципліни, то тоді з 91-го. Зверніть увагу, чим довше ви перебуваєте на обліку, тим сума до виплати буде меншою.
Які документи потрібні, щоб стати на біржу праці:
- посвідчення особи (копія);
- ІПН (копія);
- трудова книжка;
- документ, що підтверджує освіту;
- військовий квиток чоловікам та жінкам, які є військовозобов’язаними.
Скільки можна коштувати на біржі праці в Україні?
Просто перебувати на обліку можна будь-яку кількість часу, але терміни виплат все одно обмежені.
- Якщо громадянину до пенсії залишилося 2 роки, йому належить до 720 днів.
- Якщо громадянин після армії, закінчення школи чи ПТУ/технікуму – 180 днів.
- Якщо громадянин став безробітним у період пандемії – 270 днів.
- Якщо це була угода сторін або власне бажання – 270 днів.
- Інші особи мають право отримувати допомогу 360 календарних днів протягом 2-х років.
Коли ви знаєте як стати на біржу праці, зверніть увагу на те, що виплати можуть бути припинені достроково.
- Якщо громадянин працює, але приховує цей факт від працівників служби зайнятості.
- Якщо йому було запропоновано місце на підприємстві для влаштування, але він 2 рази відмовився.
- Якщо він не приходить на зустріч до фахівця вже 30 днів і не має на те вагомої підстави.
- Якщо він двічі не погоджується на обов’язкове професійне навчання спеціалістами.
- Більше інформації про те, як стати на облік по безробіттю і що впливає на суму виплат, на вас чекає далі.
Сума до виплати залежить від розміру заробітної плати, яку отримував конкретний громадянин на останньому місці роботи, та загального розміру страхового стажу.
- 10 років та більше, то 70%.
- У межах 6-10 років, то 60%.
- Менше 2 роки, то 50%.
- У межах 2-6 років, то 55%.
Люди, які залишилися без роботи не за власним бажанням та не за згодою сторін, цікавляться як швидко треба стати на біржу після звільнення. Точної кількості днів у такому питанні немає, але краще це зробити якнайшвидше. Так вам буде полежати допомога вже незабаром.
Може статися так, що запропонована робота не підійде. Вам із цього приводу потрібно буде аргументувати таке рішення.
Що це може бути?
- Не підходить графік. Наприклад, жінкам, у яких є діти, незручно працювати вночі, бо тоді за ними не буде кому доглянути.
- Шкідливе виробництво. Якщо у людини є проблеми зі здоров’ям, то така робота може надати йому ще більшої шкоду. До категорії подібних належать металообробка, металургія, робота на хімічних підприємствах, атомна галузь.
- Оплата праці є менш очікуваною.
- Вимоги від керівництва, які вам не під силу виконувати.
Що робити, якщо не вистачає допомоги з безробіття?
Ми розібралися як стати на облік у центр зайнятості онлайн та офлайн, яка сума належить і кому, коли, але якщо вам знадобиться більше грошей – можете подавати заявку в SOS CREDIT. Нашій компанії вже понад 7 років. Надаємо послуги від 0,01% для нових клієнтів. Не використовуємо прихованих комісій. Клієнти, які звертаються повторно, можуть отримати до 15 000 грн на картку. Знадобиться лише паспорт та ідентифікаційний код. Реєстрація відбувається через Особистий Кабінет. Пам’ятайте, що вас є кому підтримати у разі складного фінансового стану.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
|