Сума кредиту:
Строк кредиту:
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації та підтвердження Клієнтом суми та строку кредиту при поданні заявки!

Попередні умови кредитування
Повернути до
Тіло кредиту, грн
Відсотки по кредиту (період 1), грн
Сума до повернення (період 1), грн
Середня відсоткова ставка в день (период 1 и 2), %
Загальні витрати по кредиту
 

Це витрати споживача, пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту, включаючи проценти по кредиту. Комісії та інші обов’язкові платежі за супровідні послуги не нараховуються.

Графік платежів
Реальна річна відсоткова ставка, % річних
Загальна вартість кредиту за розрахунковий період

Загальна вартість кредиту за розрахунковий період – ця сума включає тіло кредиту та нараховані відсотки за 1 та 2 період користування кредитом.

Деталі
Ввести промокод

Термін дії промокоду закінчився

Промокод активовано

Калькулятор Приклади розрахунків Даний розрахунок не є кредитним калькулятором в розумінні Постанови НБУ № 100 від 05.10.2021. остаточний розрахунок буде надано після проходження реєстрації тут

Субсидія для безробітних в Україні

 1. Чи може безробітний оформити субсидію?
 2. Субсидія на відкриття бізнесу для безробітних
 3. Субсидія для безробітних на оплату ЖКГ
 4. Зміни в призначенні субсидій у 2021 році
 5. Порядок оформлення субсидії

Безперервне зростання цін в Україні часто призводить до того, що навіть сукупного доходу всіх членів сім’ї не вистачає для підтримки нормального рівня життя. Ситуація ускладнюється ще більше, якщо у сім’ї є безробітний, який отримує мінімальний розмір допомоги по безробіттю.

Для таких випадків існує програма державного субсидування, яка діє і для безробітних осіб у тому числі.

Безробітні можуть отримати відразу два види державної підтримки — це:

 • Безкоштовна допомога для організації підприємницької діяльності;
 • Житлова субсидія на сплату комунальних послуг.

Варто розібратися в особливостях оформлення субсидії безробітним, які умови отримання та які документи необхідно надати для її призначення?

Чи може безробітний оформити субсидію?

Субсидія — це одна з різновидів безповоротної соціальної допомоги від держави малозабезпеченим та соціально незахищеним громадянам (в тому числі й безробітним), яка має цільовий характер. З 2015 року під субсидією мають на увазі компенсацію частини оплати ЖКП, але з 2017 року діє Національна програма розвитку малого підприємництва, що надає безробітним громадянам право на отримання субсидії на відкриття та розвиток бізнесу.

Українці, які не мають офіційного працевлаштування, можуть отримати допомогу за програмою державного субсидування.

 • Під безробітними маються на увазі працездатні особи, які досягли 18-річчя та не досягли пенсійного віку, що зареєстровані у Центрі зайнятості і отримують соціальну допомогу по безробіттю.
 • Отримати субсидію за особливим алгоритмом можуть і ті безробітні, що не зареєстровані на біржі праці та не отримують допомогу по безробіттю.

Для того,щоб мати можливість отримувати субсидію, не будучи зареєстрованим у ЦЗ безробітним громадянином, необхідно чесно декларувати свій дохід та сплачувати страхові внески до ПФУ.

З огляду на, що у безробітного немає офіційного працевлаштування, під доходом розуміють будь-які кошти, отримані в галузях тіньової економіки (неофіційна зарплата у конверті під час підробітків, шабашках та інших видах оплачуваної діяльності), у тому числі й дохід, отриманий за кордоном.

Якщо дохід не декларувати, громадянину автоматично зараховується дохід в три прожиткові мінімуми, який з 1 липня 2021 рік становитиме 2379 грн. для працездатних осіб. Розрахунок в цьому випадку простий: 2379 грн. × 3 міс. = 7137 гривень. Плюс до всього, необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за 3 міс. у розмірі, не меншому, ніж мінімальний (22% від мінімальної заробітної плати). З 1 січня 2021 року мінімальний розмір ЄСВ становить 1320 гривень: шляхом простого розрахунку (1320 грн. × 3 міс.) Отримуємо 3960 грн., які необхідно буде внести.

Субсидія для безробітних в Україні

Субсидія на відкриття бізнесу для безробітних

Отримати субсидію на відкриття бізнесу безробітним, які стоять на обліку у Центрі зайнятості, цілком реально.

Соціальна допомога подібного плану виплачується на безкоштовній основі: повертати гроші назад, як у випадку з кредитом, не потрібно, але для того, щоб отримати субсидію, необхідно дотримати кілька умов:

 • Обов’язково бути зареєстрованим у Центрі зайнятості у якості безробітного не менше 1 міс.;
 • Обрати сферу діяльності, перспективну саме у регіоні проживання безробітного: це збільшить шанси на її отримання, так як є свого роду гарантією, що бізнес буде успішним, а отже, гроші вкладатимуться недарма;
 • Надати на розгляд комісії, яка прийматиме рішення про надання субсидії, детальний бізнес-план з обґрунтуванням ефективності бізнесу.

Запозитивного рішення комісії на виділення соціальної допомоги, субсидія для безробітних на відкриття бізнесу виплачується протягом 10 днів Центром зайнятості населення. Безробітний громадянин при цьому повинен зареєструватися в якості ФОП (фізичної особи-підприємця) протягом 30 днів після прийняття позитивного рішення.

Відмовити в субсидії можуть з кількох причин, зокрема, якщо претендент на субсидію:

 • Уже отримував подібну соціальну допомогу;
 • Числився підприємцем протягом останніх двох років;
 • Будучи зареєстрованим як безробітний не з’являвся до ЦЗ у призначений час без поважних причин;
 • Звільнений з останнього місця роботи за порушення трудової дисципліни: прогули, невиконання своїх обов’язків та інші грубі порушення;
 • Подав недостовірні або суперечать відомості.

З урахуванням того, що субсидія на організацію підприємницької діяльності є аналогом допомоги по безробіттю, її розмір не перевищує 60 тис. гривень. Розмір у цьому випадку буде залежати від стажу та рівня заробітної плати на попередньому офіційному місці роботи. Звичайно, може вийти так, що передбаченої суми допомоги може не вистачити на все задумане, але вона, все ж, стане гарною підмогою для бізнесмена-початківця.

Субсидія для безробітних на оплату ЖКГ

Субсидія — один з найбільш часто вживаних термінів, яке хвилює всіх і активно обговорюється всюди, починаючи з трибуни Верховної Ради та закінчуючи пересічними громадянами України. Найбільш часто обговорювана тема — це житлова субсидія, що не дивно, з урахуванням того, що дотації на оплату комунальних послуг отримують більше 3 млн. громадян, серед яких й безробітні.

Оформлення та нарахування субсидії ЖКГ безробітним здійснюється за тим же алгоритмом, що і для інших громадян.

Безробітний громадянин має право на дотацію від держави, якщо входить до складу сім’ї платника комунальних послуг або будучи самотньою людиною, яка:

 • Є власником житлоплощі;
 • Користується квартирою на правах соціального найму;
 • Орендує квартиру, але з обов’язковим укладенням договору оренди.

Житлова субсидія безробітним призначається на сплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Кожному, хто звернеться за призначенням дотації від держави, обсяг субсидії визначається персонально, у залежності від сумарного доходу безробітного, якщо він проживає один, або сім’ї.

Субсидія на оплату ЖКП призначається тільки одній людині з сім’ї, тому, на кого зареєстровані всі рахунки комунальних служб, при цьому платник рахунків за комунальні послуги (за винятком випадків оренди квартири з договором) повинен бути офіційно прописаний у квартирі/будинку.

Субсидія для безробітних в Україні

Зміни в призначенні субсидій в 2021 році

Якщо у минулому році субсидія за відсутності питань до одержувача продовжувалася автоматично, то у зв’язку з новою Постановою Кабінету Міністрів, яка почала діяти з квітня 2021 року, із 1 травня необхідно заново подавати документи всім без винятку. Субсидія призначається двічі на рік: з 1 травня по 30 вересня — літній сезон і з 1 жовтня по 1 квітня – опалювальний сезон.

При розрахунку доходу безробітного враховується дохід за попередні 6 міс., коли людина працювала та отримувала зарплату. Для безробітних, які втратили роботу у період карантину в 2020 році, враховується тільки поточний дохід у вигляді допомоги по безробіттю. На даний момент цей аспект практично втратив актуальність, так як карантин знято, а велика частина людей, які стали безробітними у зв’язку з локдауном, вже знайшли офіційне місце роботи, але буде діяти у разі відновлення карантинних заходів.

Відмовити у субсидії можуть з наступних причин:

 • Володіння транспортним засобом, рік випуску якого не перевищує 5 років;
 • Володіння декількома транспортними засобами (за винятком причепів і мопедів) з роком випуску, не старше 15 років;
 • Перебування за межами України (за кордоном) більше 60 днів;
 • Придбання чогось протягом останнього року перед зверненням за субсидією на суму, яка перевищує 50 тис. грн.;
 • Купівля протягом останнього року земельної ділянки, будинку або квартири;
 • Наявність депозиту, на рахунку якого знаходиться сума у 100 тис. грн. та більше;
 • Придбання валюти на суму понад 50 тис. грн.

У разі незгоди з рішенням про відмову у призначенні субсидії, оскаржити його можна тільки через суд. Судовий позов — крайній варіант. Перш, ніж йти до суду, громадянин має право самостійно уточнити інформацію у відповідних інстанцій, що обмінюються інформацією з органами соцзахисту.

Порядок оформлення субсидії

Відповідно до Постанови Кабміну України під №420 від 14 квітня 2021 року подати документи на отримання дотації необхідно у період з травня по вересень, при цьому незалежно від дати подання заяви субсидія буде нарахована з 1 травня 2021 року.

Оформити державну дотацію на оплату ЖКП можна кількома способами:

 • Надати пакет документів до органу соцзахисту за місцем проживання;
 • Надіслати заяву та копії документів поштою на адресу органу соцзахисту;
 • Заповнити заяву та інші документи у режимі онлайн на офіційній платформі Мінсоцполітики;
 • Звернутися до ЦНАП.

Підставою для розгляду питання про призначення житлової субсидії є заява одержувача дотації та повний пакет, необхідних для призначення, документів.

Субсидія для безробітних в Україні

Допереліку документів, крім заяви, включені:

 • Копія паспорта громадянина України або інший документ, що засвідчує особу + копія ІПН особи, на яку буде оформлятися субсидія;
 • Декларація про доходи/витрати ;
 • Довідка про склад сім’ї;
 • Договір оренди квартири/будинку, якщо претендент на отримання дотації (та вся сім’я) проживає на орендованій квартирі.
 • Документи на призначення державної допомоги в оплаті ЖКП розглядається 30 днів, тому є сенс подавати заяву заздалегідь.

Механізми отримання субсидій з кожним роком стають дедалі жорсткішими. Такі заходи спрямовані в першу чергу на те, аби відсіяти недобросовісних одержувачів субсидії, які приховують свої доходи та майно. Для громадян, що дійсно є соціально незахищеними верствами населення, процедура отримання субсидій залишається оптимально простою, без будь-яких підводних каменів та обмежень.

Навпаки, свого часу парламентський комітет розробив законопроект Постанови №8507, метою якого було — удосконалити порядок розрахунку та виділення субсидій людям, що дійсно в них мають потребу. У рамках законопроекту були внесені пропозиції щодо скорочення переліку причин для відмови у субсидії, внесення до списку претендентів на субсидію онкохворих та осіб, які доглядають за людьми похилого віку і дітьми з важкими захворюваннями. Також було внесено пропозицію, виключити із сукупного доходу сім’ї трикратну суму прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, які не перебувають на обліку у ЦЗ, але, на жаль, даний законопроект не був прийнятий.

SOS CREDIT займається забезпеченням послуг і для безробітних, тому подавайте заявку через інтернет, аби незабаром гроші були на вашій банківській картці. Кредит видається на термін 7, 15 або 30 днів, потім його можна продовжити за необхідності. Відсоткова ставка невелика — від 0,01%. Ніякої паперової тяганини не буде, тому що всі документи, які потрібні для надання послуг — посвідчення особи у вигляді паперового паспорта або ІПН, а також ІПН. Не треба звертатися до близьких та друзів, адже поручителів SOS CREDIT не запитує. Ми робимо все для комфортного та плідного співробітництва з клієнтами!

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.

Додаток 1

Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.

Додаток 2

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:

•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;

•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;

•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;

•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;

•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;

•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;

• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору. Нарахування процентів відбувається за договором у декілька періодів, строк та умови яких визначені в договорі (періоди можуть додаватись та /або змінювати при укладанні додаткових угод до договору). Акційні процентні ставки (від 0,01%) за даними періодами діють до останнього дня до 23 години 55 хвилин користування кожного періоду, що визначений умовами договору. У разі якщо споживач не виконає оплати процентів за визначений період в останній день періоду визначеного в договорі до 23 години 55 хвилин включно Товариство нараховує проценти за попередній та/або цей період за базовою процентною ставкою (1,5%) та споживач повинен буде сплатити проценти за базовою процентною ставкою/ставками, також наступний період буде нараховуватись за базовою процентною ставкою, що визначена в договорі.Якщо споживач погасить проценти за перший діючий період договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду та не погасить тіло з процентами в останній день даного періоду Товариство має право нараховувати споживачу наступний період за акційною процентною ставкою але з урахування положень визначених вище. Якщо споживач оформить пролонгацію у діючому періоді Договору до кінця третього дня до закінчення даного періоду залишок нарахованих акційних процентів перейде на наступний період за акційною процентною ставкою, але з урахування положень визначених вище.
У допущення споживачем невиконання або неналежного виконання зобов’язань згідно договору, можливі наступні наслідки для споживача:
зміна кредитної історії споживача, прострочення виконання грошового зобов’язання, взаємодія кредитодавця з позичальником в межах укладеного договору Кредиту, відступлення права грошової вимоги за договором на користь третіх осіб та інші наслідки, що можуть виникнути відповідно до чинного законодавства України та укладеного договору.
У разі невиконання/прострочення виконання споживачем грошового зобов’язання за договором Кредиту, позичальнику на простроченому суму Кредиту за кожен день прострочення нараховуються проценти у розмірі, визначеному Сторонами в Договорі.
 У випадку невиконання позичальником умов для застосування акційної процентної ставки, користування позикою для нього стає доступним виключно на стандартних умовах — за базовою процентною ставкою. У випадку прострочення споживачем повернення Кредиту, споживач на вимогу кредитодавця зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. Також кредитодавець має право нарахувати пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за час невиконання споживачем своїх зобов’язань за кредитним договором (нарахування пені є правом, а не обов’язком кредитодавця). ТОВ «СОС КРЕДИТ», як кредитодавець, має право звернутися до суду з позовом до споживача з метою примусового стягнення заборгованості.

1568 переглядів
Поделиться в Facebook

Схожі статті:

Отримати кредит