Як заощадити гроші та швидко виплатити кредит: 25 порад
Як заощадити гроші, якщо в інтернеті все більше спокус їх витратити? А з настанням пандемії ця тенденція лише посилилася. Згідно з дослідженням Mastercard Economics Institute, у 2020 році такі витрати у світі перевищили 900 млрд. доларів. За даними Kantar MMІ Україна за березень 2021 року, 62% інтернет-користувачів України оплачували покупки та послуги онлайн. Крім цього, люди мають обов’язкові витрати, які необхідно покривати. Їх потрібно чітко виділяти для себе, щоб зрозуміти як заощаджувати та накопичувати гроші.
Сюди входить:
- оплата комунальних рахунків;
- навчання дітей;
- додаткові заняття;
- оренда житла (у разі, якщо немає власного);
- поповнення мобільного;
- домашній інтернет;
- покупка продуктів харчування;
- одяг;
- витрати на здоров’я;
- обслуговування автомобіля/оплата проїзду у громадському транспорті.
Тож питання “Як заощаджувати бюджет?” актуальний. У цій статті ми поділимося перевіреними порадами, як правильно розподілити і навіть зберегти сімейний бюджет.
Як навчитися заощаджувати
Як заощадити гроші, якщо витрати виникають регулярно? Перш ніж давати поради, слід розуміти причини. Економити не вдається – тому, що часто гроші витрачаються імпульсивно. Наприклад, людина отримує зарплату і замість того, аби відкласти частину – купує на неї джинси за 900 грн. А за прибутку 10 000/місяць – це відчутна сума.
Щоб зрозуміти, як заощадити, потрібно розібратися в їх причинах.
1. Покупки робляться у складний психологічний період.
2. Покупки відволікають від невдоволення життям.
3. Немає навичок планувати витрати.
Як заощаджувати зарплату
Є кілька способів, як заощаджувати зарплату. Вони нескладні, але допоможуть збалансувати свої доходи та витрати.
1. Відмовитись від непотрібного. На початку статті ми обговорили, що є обов’язкові витрати, без яких не обійтись. Якщо не заплатити за оренду квартири, то власники розірвуть договір, і людина втратить житло – від такої витрати відмовитись неможливо. Але придбання п’ятої пари джинсів не завжди потрібне.
2. Тверезо аналізувати ситуацію. Слід розставити пріоритети, не жити одним днем.
3. Планувати бюджет. Ведіть облік доходів та витрат. Це відніматиме якийсь час, натомість зрозумієте, на що саме було витрачено гроші і чи вдалося накопичити. Робити це можна як у звичайному блокноті, так і за допомогою програми у смартфоні.
Далі ми розповімо, на чому можна заощадити.
Як заощаджувати гроші на продуктах
За даними Державної служби статистики про витрати українців за другий квартал 2021 року, майже половина доходу жителів країни витрачається на їжу. Це вагомий привід, аби замислитись. Не варто сприймати заощадження на продуктах як покарання. Якщо ви приблизно розумієте, що більшість ваших непотрібних витрат – це продукти харчування, то дамо вам декілька гарних порад, як заощаджувати гроші на продуктах.
4. Складати список. Всі помічали, щойно приходиш у магазин без нього, то купиш більше, ніж треба. Відбувається це тому, що увага розсіюється за такого вибору.
Крім цього, в магазин слід приходити ситим. Якщо людина голодна, то хочеться відразу все. Коли ж повернеться додому, зрозуміє, що придбала зайве.
5. Приносити обід на роботу з дому. Почнемо з того, що середня ціна комплексного обіду 300 грн. Якщо купувати їх регулярно, то вони коштуватимуть пристойну суму. Домашня їжа обійдеться дешевше. До того ж, порцію визначаєте самі, а не задовольняєтеся тією, що запропонує супермаркет.
6. Звертати увагу на акції. Не лінуйтеся сходити в магазин, де такі ж продукти коштуватимуть дешевше. Встановіть спеціальну програму на смартфон, що відстежує знижки. Може здатися, що різниця в ціні не така велика, але після підрахунку своїх переплат зрозумієте, що вийшла кругленька сума. Як заощаджувати гроші на продуктах ще?
7. Шукати цінники нижче. Дорогі продукти у супермаркеті розставляють на прилавках на рівні очей покупця. Ті, що дешевші – на рівні рук. Тому заглядайте на нижні та верхні полиці, адже саме там є недорогий товар. Пошукайте аналоги найпопулярнішої продукції.
8. Вивчати меню. Найчастіше, практично скрізь можна поїсти недорого. Наприклад, акція, за умовами якої виходить 2 страви за ціною 1 або “страва дня”.
Як заощаджувати на одязі
Це питання актуальне для прекрасної половини людства, яка завжди хоче виглядати чудово. Дотримуючись рекомендацій, викладених нижче, ви зможете заощаджувати на одязі.
9. Регулярна ревізія у шафі. Купуйте речі, які потім можете носити, аби вони не лежали на полицях. Робіть це за потребою. Якщо джинси не хочеться носити на вулиці, це можна робити вдома. Якщо сукні, що носилися минулого літа підходять за розміром, їх можна носити далі. Давайте речам другий шанс.
10. Шопінг у стоках. Як заощаджувати на одязі підкаже секонд-хенд. Це давно нормальне явище у світі – нічого соромного. Навіть знаменитості люблять купувати обновки там. Вже немає гонки за дорогими речами, а брендові можна знайти тут за низькою ціною.
11. Купувати практичні речі. Якщо вас запросили на захід, можна не купувати новий костюм, а позичити або орендувати. Це стосується і весільної сукні, яка буде одягнена лише раз, але віддати за неї доведеться пристойно. Продавайте речі або обмінюйте, якщо знаєте, що використовувати їх не будете.
12. Торговий центр не для прогулянок. Це ще один пункт зі списку “Як заощадити на одязі”. Краще вкотре не заходити туди. Тим більше, у поганому настрої, коли на емоціях можна купити зайве. Якщо ви легко піддаєтеся на спокуси, краще прогуляйтеся в парку. Там і повітря свіже, і можливість витратитися – мізерна.
13. Витрачати гроші не одразу. Люди помиляються, коли отримавши зарплату чи стипендію, хочуть одразу щось купити. Краще дати собі час прийти до тями і мислити адекватно, адже можна купити щось непотрібне та дороге.
14. Речі відповідного розміру. Ті, хто розуміє, як заощаджувати гроші та грамотно витрачати, купує одяг свого розміру. Можна купити джинси до літа на розмір менше — сподіваючись схуднути. Треба розуміти, якщо це не станеться, річ і далі лежатиме на полиці.
Також читайте: Стипендія в Україні у 2022 році
На чому можна заощадити ще
Окрім продуктів, одягу є ще кілька пунктів, заощадження на яких суттєво поповнить ваш бюджет.
15. Користуватись комунальними послугами раціонально. Намагайтеся приймати душ швидше, аби не витрачати зайве. Лампочки замініть на енергозберігаючі. З метою економії на опаленні встановіть термостат для регулювання температури.
16. Грамотно обирати подарунки. Плануйте подарунки заздалегідь, аби не купувати поспіхом та не піддаватися масовій метушні до Нового року, 8 березня, Дня всіх закоханих тощо. Це ж стосується і дня народження – завжди є можливість знайти дешевше та якістю не гірше.
17. Більше прогулянок. Якщо на вулиці тепло та сухо – можна обійтися без транспорту та пройтися, враховуючи вартість бензину. Або скористатися велосипедом.
18. Відмова від шкідливих звичок. Якщо ми зачіпали тему здорового способу життя, то у питанні “Як заощаджувати за маленької зарплати?” нам це допоможе. Пачка цигарок коштує від 50 грн. Деякі викурюють стільки за день. А тепер помножте 50 грн. на 31 календарний день. В результаті виходить 1551 грн. А якщо ще помножити на 12 місяців? Оце цифри! Сюди входить алкоголь. Є різниця в тому, аби вживати його у свята і мало не щодня.
19. Бюджетні подорожі. У готелі має бути необхідне, але якщо ви запитали “Як навчитися заощаджувати гроші?”, то і тут краще не переплачувати. Обирайте приміщення меншої квадратури – це не постійне житло. Така витрата не має сенсу. Якщо воно розташоване не у центрі, то його ціна буде на порядок меншою.
Заощадженню також треба вчитися. Це не відбувається швидко. Тому за потреби можете отримати мікрокредит від SOS CREDIT. Сервіс працює цілодобово у режимі онлайн. Для подання заявки потрібен тільки паспорт та ІПН. Без поручителів та застави. Серед наших клієнтів студенти, пенсіонери, фрілансери, батьки у декреті, військовослужбовці тощо. Переказ грошей відбувається на банківську картку клієнта. Це вигідне рішення, якщо не вистачає грошей до зарплати, яке не відніме зайвого часу та зусиль.
Також читайте: Що таке податкова знижка та як її оформити
Як швидко виплатити кредит: 6 порад
Кредити вже звичні. З їхньою допомогою вдається придбати або відремонтувати щось, поліпшити ситуацію зі здоров’ям, оплатити комунальні послуги, адже звичайний дохід не завжди це може покрити. Але кредити треба повертати. Ось тут вам і знадобляться наші поради, як швидко виплатити кредит, які ми описали нижче.
1. Своєчасність платежів. Дотримуйтесь порядку погашення, що зазначено у договорі. Заздалегідь продумайте, до якого числа точно можете робити щомісячний внесок, щоб відкладати з кожної зарплати на це. Вносити оплату краще за 2-3 дні до вказаного терміну. Не платити за договором – не вихід, адже кредитну історію буде зіпсовано і справа дійде до суду.
2. Заплатити більше. Встановіть за правило додавати до основної суми виплат додатково 10%. Краще збирати на це, ніж залишати гроші в магазині на непотрібні речі. Вам вдасться не переплачувати зайве та виплатити кредит достроково.
3. Обходитися без боргів. Припиніть користуватися кредитною карткою. Не піддавайтеся спокусам – витратьте всі зусилля на погашення. Картку можна заблокувати або віддати на зберігання.
4. Додатковий дохід. Зверніться до керівника за підвищенням. Знайдіть тимчасову роботу, аби займатися після основної або у вихідні. Прибирання квартир, вигулювання собак, проведення фотосесій, допомога школярам з математики, ремонт техніки – на ці послуги завжди є попит.
5. Пріоритетність кожного кредиту. Якщо їх кілька, то спочатку краще погасити той, що виходить найдорожче. Для цього порівняйте відсоткові ставки кожного і всі вільні гроші вкладайте саме в нього, а за іншими вносьте мінімальний платіж.
6. Переведення у гривню. Якщо ви оформили кредит у доларах або євро, зверніться до банку з проханням перевести її у національну валюту. Так ви не залежатимете від коливань курсу.
Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам навчитися планувати свої витрати!
Зображення взяті з джерел:
https://www.pexels.com/, https://pixabay.com/, https://unsplash.com/.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання мікрокредиту згідно вимог Національного банку України та інших законодавчих актів України.
Гіперпосилання на істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
У разі користування фінансовою послугою Товариства з обмеженою відповідальністю «СОС КРЕДИТ» (далі-Товариство), попереджаємо про можливі наступні наслідки для споживача:•те, що порушення виконання зобов’язання щодо повернення Кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання позики/кредиту надалі;•те, що фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь- яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов’язаної з ним особи як обов’язкову умову надання споживчого кредиту;•те, що для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання Кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ;•те, що фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів Кредиту тільки за згодою сторін;•можливість споживача відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації;•те, що можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування Кредиту залежать від обраного споживачем способу сплати;• те, що ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов’язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит здійснюється зі зміною умов попередньо укладеного договору.
|